Kusurlu Ev Satan Emlakçı Tazminat Ödeyecek!

Kusurlu Ev Satan Emlakçı Tazminat Ödeyecek!

Yeni ev alanların emlakçı ile yaptığı anlaşmalarda hükümet tarafından yapılan değişiklikler adeta belirleyici bir rol oynayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapılan şikâyetler doğrultusunda 65. hükümet yeni yasaları getirerek birçok konuda vatandaşa yardımcı olmayı hedeflemekte.

Ev almaya ve kiraya çıkmaya karar verdikten sonra emlakçılar ile yaptığınız anlaşmalarda bazı durumda sorunlar oluşabiliyor. Son günlerde kusurlu ev veren emlakçılar hükümet tarafından yeni yasa ile birlikte tazminat ve hapis cezasına çarptırılacak. Kişiyi aldatmak olarak kanunlar arasına giren kusurlu evemlakçılar için artık bir yeni bir sektörün başladığı anlamına geliyor. Yapılan değişimler ile birlikte yasanın 2018 yılı içerisinde yayımlanması hedefleniyor.

Komisyon Oranları Değişiyor

Emlakçı komisyon oranları genel olarak bakıldığı zaman tamamen keyfi bir durum içerisinde ilerliyordu. Hükümet kanadından yapılan değişiklikler ile birlikte komisyon oranlarında da ciddi farklar oluştu. Yeni yasanın resmi gazete de yayınlanması ile birlikte emlakçının komisyon oranında fiyat ve metrekare sistemi kullanılacak. Üst bir taban belirlenecek ve bu tabanın dışında iş yapan kurumlara da ciddi cezalar uygulanacak.

Benzer Haberler
İnşaat Çalışmalarında Demir Sıkıntısı

İnşaat alanında yapılan çalışmalarda temsilciler demir bulmakta sıkıntı yaşadıklarını belirtiler. Eğer bu sıkıntının bir an önce çözülmemesi durumunda şantiyelerdeki çalışmaların durma noktasına gelineceği uyarısı yapıldı. Demirin başka bir alternatifi olmadığında..

Kat Karşılığı Temlik Nedir?

Temlik kelimesi anlamı olarak "mülk verme veya hakkın başka birine geçmesi” durumudur. Gayrimenkul alanında ise temlik taşınır veya taşınmaz malın bir bedel karşılığında bir başka kişiye verilmesidir. Kat karşılığında oluşan temlik ise bir kişinin arsasını müteahhitte ver..