Ahes Misal İstanbul basına tanıtıldı!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 16.11.2017
  • 0 YORUM
Ahes Misal İstanbul basına tanıtıldı!

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde kentsel dönüşüm projesi olan Ahes Misal İstanbul inşa ediliyor. Süleyman Ekşi İnşaat tarafından yapılan proje İstanbul’a yeni bir görünüm kazandıracak.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde projelere imza atan Süleyman Ekşi İnşaat, şimdi ise İstanbul’a en büyük kentsel dönüşüme imza atmaya hazırlanıyor.

Proje Alper Aksoy Mimarlık tarafından geliştirildi. Proje de toplamda 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve ofis bloğu bulunuyor. Ahes Misal İstanbul projesi toplamda 13 bloktan oluşmaktadır. İlk etap olan 8 bloğu 2019 yılının sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Bu teslim edilecek ilk etapta 1600 daire bulunuyor. Ahes Misal İstanbul projesi TEM ve çevreyollarına yakın, Haliç’e komşu, Vialand’ın hemen yanında yer alıyor.

Projede aranılan tüm özellikler mevcut; cep sineması, kütüphane, çocuk oyun alanları, spor salonları, hamam, yüzme havuzu, kafeler, cami, restoranlar, 2500 araç kapasitesi ve toplantı salonları bulunmaktadır. Projeni tamamlanacağı ilk etabında 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. Dairelerin metrekare fiyatları 5 bin 230 TL’den başlıyor.

İstanbul’un en büyük risk alanı olarak belirtilen Gaziosmanpaşa bölgesine İstanbul’a model olacak bir yapı inşa ettiklerini söyleyen Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, “Tüm kentsel dönüşüm alanlarını kendi özel alanı içinde ele alan kapalı sistemler oluşturma anlayışını değiştirerek kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş planlar uyguluyoruz.”

Proje sadece konut üzerine değil sağlık, eğitim, kültür, altyapı, fabrika ve üretim tesisleri de inşa ettiklerini anlatan Ekşi, burada 5 bin kişiye de istihdam sağlandığını belirtti.

Ahes Misal İstanbul projesinde aidatlarda düşük olacak. Binalara yapılacak güneş panelleri sayesinde kendi elektriğini kendi üretecek. Isıtma masraflarını azaltmak için kat istasyonu yapılacak. Projede her şey düşünülmüş. Çimlerin sulanması içinde sular ayrıştırılacak ve gri olan su süzülerek çimlere verilecek. Dış cepheyi de mekanik giydirme sistemi ile 6 kat daha dayanıklı olacak.

Etiketler:
Ahes Misal İstanbul, Süleyman Ekşi , Alper Aksoy Mimarlık
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.