Konut Kredisi Masrafları

Konut Kredisi Masrafları

Daha çok dar gelirlilerin ve çalışanların tercih ettiği konut kredileri kullandıran bankaların belirlediği bazı masraf ve komisyonlar içerir.

Genellikle her bankanın uyguladığı bu konut kredisi masrafları belirli isimler adı altında alınır. Bankaların başta aldıkları masrafın adı “dosya” masrafıdır. Dosya masrafı açılacak kredi ile ilintili olarak verilen miktar kredinin azlığı ve çokluğu ile orantılıdır.

Tüm bu bilgilerin ışığı altında ev kredisi diğer adıyla, mortgage kredisi alındığında dört ana kalemden oluşan masrafların kredi kullanıcısı tarafından bilinmesi gerekir. Ancak kredi kullanıcıları, bu konuda pek bilgili değil ve avantaj sandıkları birçok konu dezavantaja dönebiliyor.

Faizler Uzun Vadede Yükseliyor

Konut kredisi faiz oranları çok küçük farklılıklarla hemen hemen her banka tarafından bir birine yakın oranlarda oluyor.

İkinci kalem alım satım masrafları ise kredi kullandırma ücreti, ekspertiz ücreti, banka ve sigorta muameleleri vergisi, ve diğer masraf kalemleri; dosya parası istihbarat ücreti, başvuru ve işlem ücreti,  avukat masrafı olarak bankalarca hemen hemen ortak yaygın olarak uygulanıyor. Üçüncü ana kalem masraf sigortalar da eklenince geri ödeme tutarı iyice artıyor.

Benzer Haberler
Koru Florya Yaşam Alanı

Koru Florya güzide semtlerden Florya’da yer almakta olup hem şehrin büyüsünü hem de doğanın güzelliklerini bir arada toplamaktadır. Bu sayede isterseniz cafelerde, alışveriş merkezlerinde zamanınızı geçirebilirsiniz isterseniz de doğal toprak ile donatılmış..

Akkurt Secret Garden Projesinde Satışlar Devam Ediyor

          Akkurt Grup Kocaeli Başiskele’de bir proje daha imza atıyor. Lansman fırsatları ve ödeme planlamaları açısından ön plana çıkan Akkurt Grup, 0 faiz 24 ay taksitle müşterilerine ev almayı kolaylaştırma fırsatı sunuyor. Proje, peşin ..