Konut Kredisi Almanın Yolları

Konut Kredisi Almanın Yolları

İstanbul’da servet değerinde konut fiyatları, konut satışlarının durmasına rağmen yüksekliği korurken, birikimini değerlendirmek isteyen yatırımcı konut kredisi almak için çabalıyor.

Kredi notunun yüksek olması ve temiz bir sicil, belirli bir limitte aile gelirinin gerekli olması şartı olan konut kredisi seçenekleri arasında uzayan vadeler ve yükselen geri ödemelere rağmen hala çok yoğun bir talep var.

Konut kredisi alabilmek için öncelikle hane gelirinin iyi bir şekilde araştırılması, beklenmedik harcamaların önceden tespit edilmesi gerekir.

Banka Seçimi Önemli

Banka seçimi konusunda da iyi bir karar vermeniz oldukça önemlidir. Sürekli çalıştığınız bankalarla iletişime geçerek sizin için özel kampanyalar olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Bazı bankalara size ön onaylı krediler verir ve bu kredileri kullanırken hızlı bir şekilde, çoğunlukla online olarak kullanabilirsiniz. Bazı bankalar ise, kredi vermemek için her türlü şartı zorlar. Bu nedenle genelde sık çalıştığınız ve birikimlerinizi değerlendirdiğiniz bankaları tercih etmeniz gerekir.

Bu konut kredileri için yapmanız gereken her türlü kredi kartı ödemeleriniz, tasarruflarınız ve ödeme alışkanlıklarınız ne kadar iyiyse, geriye dönük olarak o kadar başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Benzer Haberler
İzmir’de Evi Olan Yaşadı

İzmir’e yapılan mega projeler ile birlikte hem konut hem de arsa fiyatları fırladı. Kimi bölgelerde iki katına kadar çıkan metrekare fiyatları yatırımcıların yüzünü güldürürken uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre konutların fiyatl..

Rusya’ya Türk Yapımı Havalimanı

Rusya’nın Saratov şehrine yapılacak olan yeni havalimanının ilk etabı için yapılan yaklaşık 100 milyon dolarlık ihalesini kazanan Türk Esta Construction kazandı.Avrupa’nın en lüks futbol sahası olan Krasnodar Arena ile adını tüm dünyaya duyuran Esta Constructio..