Konut Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Konut Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Ev almak isteyenlerin para biriktirmek için birçok strateji ile ilerlediğini hepimiz biliyoruz. Konut hesabınedir sorusunun en güzel cevabı ev almanıza yardımcı olacak ve ufak birikimleriniz ile kısa bir süre içerisinde evinize sizleri kavuşturabilecek banka destekli bir sistemdir. Ülkemizde son dönemlerde tercih edilmesi ile birlikte ön plana çıksa da yıllardır bankaların yaptığı bir hizmet olarak da bilinmektedir.

Konut hesap nasıl açılır diyorsanız eğer anlaşmalı bankalar ile yapacağınız görüşmeler sonucunda aylık ücretler ödeyerek bir nevi evinizin fonlarını biriktirebilirsiniz. Stratejik olarak yapılabilecek en güzel hamlelerden biridir. Günümüzde yeni evlenen veya ev düşünen birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bankanın istediği evrakları sunmanız ile birlikte hesabınızı açtırabilirsiniz.

Devlet Destekli Konut Hesabı 

Devlet tarafından desteklenen bir hesap oluşturmak ve devletin belirlemiş olduğu desteklerden yararlanmak için KOSGEB’e başvuru yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız başvurular sonucunda değerlendirilmeniz ile birlikte kısa bir süre içerisinde sizlere olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. Genel olarak şartları yerine getirdiğiniz sürece herhangi bir olumsuzluk oluşmamaktadır.

Benzer Haberler
Şener Şen Emlak Kralı Oldu!

Yeşilçam efsaneleri arasında yer alan Şener Şen tarafından Datça da satın alınan 10 dönümlük arazi üzerine 19 villadan oluşan havuzlu bir site yapılmak için çalışmalar başlatılıyor.Oyunculuk ve bunun yanı sıra reklamlar üzerinden kazanmış olduğu g..

İran Bağlantılı Gökdelene ABD El Koyabilir

New York'ta İran bağlantılı gökdelene İran tarafından kontrol edildiği gerekçesiyle ABD'nin el koyabileceği haberi alındı. 36 katlı olan gökdelenle ilgili alınan karar terör bağlantılı el koyma işlemlerinde en büyük olanı olarak tarihe geçebilir.Milyonl..