KONUT FİYATLARI DÜŞER Mİ?

KONUT FİYATLARI DÜŞER Mİ?

    

Ülkemizin için geçtiği çok zor ve sıkıntılı dönemin sonuna ve her şeyin çok güzel olacağı bir döneme doğru hızla yaklaşıyoruz. Zaman içinde gördük ki her şeye rağmen yıkılmadık ayaktayız ve kötü gibi gördüğümüz olaylar bizi daha da güçlendirdi. Bu konuda fazla söze gerek yok rakamlar ortada. Her anlamda daha da güzel olacağına inanıyoruz ve zaman içinde göreceğiz.

İçinde bulunduğumuz gayrimenkul sektörü özellikle uzun vadeli düşünenler için ve hepimizce malum olan ‘’en doğru’’ yatırım aracıdır. Bu konuda tartışmak bile çok lüzumsuzdur. Evet kısa vadede alternatif yatırım araçları daha çok kazandırabilir ama uzun vadede gayrimenkulü asla geçemez. Bunu lütfen unutmayalım.

Bakın uzun yıllardır konut fiyatlarının düşeceği iddia edilir ama bu hiç olmadı ve olmayacaktır. Bu tür yazıları ciddiye almamakta siz yatırımcılar için çok büyük fayda vardır. Eğer siz de konut yatırımı yapmak istiyorsanız; yapacağınız alım matematiğinize uygun ise ve eğer kredi ile alıyorsanız kredi riskinin altından kalkabilecek durumda iseniz en doğru yatırım aracını seçtiğinizden emin olun ve hemen yatırımınızı gerçekleştirin.

Ülkemizin gerek yatırım ve gerekse konut ihtiyacından dolayı bu sektör hızla ve büyüyerek devam edecektir. Fakat bazı oyuncular çıkıp yeni yerli ve yabancı oyuncular gelebilir. Burada   işini doğru ve düzgün yapanlar işini büyüterek devam ederken yanlış yapanlar ise tarihin derinliklerinde yerini almış olacaklardır. Çünkü artık müşteri için alternatifler epey çok ve doğru ürünü doğru müşteriye doğru olarak doğru şartlarda sunmak gerekiyor.

Yusuf BOZ
yusuf.boz@gayrimenkulprojeleri.net

Pazarlama ve Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Benzer Makaleler
Otel doluluk oranları arttı, Gelir azaldı.

Aylardır düşüşte olan otel doluluk oranları, iş buluşmaları ve İranlı turistler sayesinde arttı. Ancak Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) gelirlerin düşmeye devam ettiğini söyledi.Doluluk oranları, geçen yılın aynı çeyreğine göre %5,3 artarak %52,3’e ..

Bitcoin Gayrimenkul Dünyasını Nasıl Etkiledi?

Son dönemlerde adından sıkça bahsettiren bitcoin, gayrimenkul ve blockchaini etkilemiş durumda. Ancak bu konu öncesinde bitcoin tanımı ve özellikleri hakkında açıklama yapmakta fayda var. Bitcoin, önemi Türkiye piyasasında yeni anlaşılmaya başlanan fakat dü..