İKEA Sanal Gerçeklikli Katalog Yapıyor

  • Yazar: Yusuf BOZ
  • 04.07.2017
  • 0 YORUM
İKEA Sanal Gerçeklikli Katalog Yapıyor

Gelişen teknoloji birçok alandaki etkisini sürdürmeye devam ediyor. Son dönemlerin yeni ve en favori teknolojik gelişmelerinden olan sanal gerçeklik de bunlardan biri.

VR teknolojisi olarak da tanımlanan sanal gerçeklik uygulaması görsel yönü nedeniyle gayrimenkulde ağırlıklı olarak kullanılmaktaydı. Ancak İKEA da VR katalog çalışmasıyla gündeme gelerek reklam için daha da fazla kullanılacağının habercisi oldu.

VR Katalog

Mobilya devi İKEA‘da artırılmış gerçeklik uygulamaları ses getirdi ve ev, dekorasyon, tasarım çözümleri gibi konularda bu teknolojiden yararlanılmakta. Bununla ilgili bir video da hazırlayan İKEA, evlerini bu markadan mobilya alarak donatmak isteyenler için özel bir görsel hazırlık yaptı. Yenilikçi bir çözüm üretmiş görünen İKEA, mağazayı ziyaret etmeden ürünlerin evinizi nasıl görüneceğini bulmak açısından önemli.

Dekorasyon’da Sanal Gerçeklik

Yerli AR – VR girişimi AR Pandora,  artırılmış gerçeklik uygulamaları konusunda gayrimenkul alanında hizmet üretmeye başlamış durumda. Ürettiği hizmetlerle dekorasyon açısından İKEA’ nın yapmaya çalıştığını gerçekleştirmiş olan firma yeni pazardaki girişimi ile kendinden epey söz ettirecek gibi görünüyor.

 

 

Etiketler:
İKEA, VR katalog, Mobilya
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.