Çanakkale Köprüsü Civarındakiler Dikkat Fiyatlar 20 Kat Arttı

  • Yazar: Yusuf BOZ
  • 04.07.2017
  • 0 YORUM
Çanakkale Köprüsü Civarındakiler Dikkat Fiyatlar 20 Kat Arttı

Son üç yılda 1915 Çanakkale Köprüsü bölgesindeki arsa fiyatları 20 kata kadar arttı konut ücretlerinin de 4 kata kadar arttığı biliniyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Müdürü Makbule Yönel Maya,  1915 Çanakkale Köprüsü'nün son 3 sene içinde bölgedeki değeri artışı üzerine değerlendirmeler yaptı. Köprünün Çanakkale Boğazı'nda inşa edilecek ilk köprü olmasına dikkat çeken Maya, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün birinci derece etkilediği bölgelerin son dönemlerde yoğun talep aldığını belirtti. Bu köprünün temellerini 18 Mart'ta atıldığını belirtti.

100₺ Metre Kare Fiyatı

Yönel Maya, araştırmalarında bölgede yer alan arsaların fiyatlarında ciddi bir farklılık olduğunu belirtti. Son üç yılda 20 kata varan fiyatlardan bahsetti. Maya,  2014 yılında metrekaresi 5 TL olan tarlaların, 2016 yılında 25’e çıktığını ve şu an da 100 ₺ gibi ortalama fiyatlardan satıldığını belirtti. Projeden birinci derece etkilenen Kemikli Alan, Suluca, Umurbey Gökköy, ve Kangırlı bölgelerinde bu artışın gözlenebileceğini ekledi.

Konut Fiyatları 4 Katı

Yönel Maya, köprünün arsa yanında konut fiyatlarını da etkilediğini belirterek Lâpseki ilçeden itibaren yaklaşık 2,5 km güneye kadar olan bölgelerin konut fiyatlarında artışa neden olduğunu ekledi.

 

Etiketler:
1915 Çanakkale Köprüsü, arsa, konut
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.