Kentsel dönüşüm için karar çıktı

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 26.12.2017
  • 37 OKUNMA
  • 0 YORUM
Kentsel dönüşüm için karar çıktı

Resmi gazetede yayınlanan habere göre Ankara’daki üç ilçeye kentsel dönüşüm kararı çıktı. Bakanlar Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde aldığı karar sonrası 3 ilçeye kentsel dönüşüm hazırlıkları başlatıldı.

Alınan karar doğrultusunda Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı Fevziye Mahallesi, Gölbaşı ilçesine bağlı Hallaçlı ve Hacılar mahalleleri ile Çankaya ilçesine bağlı Karataş Mahallesi sınırları içinde bulunan alanlar için kentsel dönüşüm ve geliştirme projesi ilan edildi.

Söz konusu alanlar içindeki harca esas değer üzerinden belediyelerce devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi'ndeki Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içindeki bazı alanların da ASO Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanı olarak tespit edilmesine karar verildi. Konya'nın Derbent ilçesindeki bazı bölgelerin ise "Konya Derbent Aladağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" olarak tespit ve ilan edilmesi kararı alındı.

Etiketler:
Ankara, kentsel dönüşüm , Bakanlar Kurulu
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.