Bursa'da kentsel dönüşümün önündeki problem çözüldü

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 29.01.2018
  • 0 YORUM
Bursa'da kentsel dönüşümün önündeki problem çözüldü

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın kentsel dönüşüm ile alakalı önündeki problem olan planlı alanlar tip imar yönetmeliği bakanlık desteği ile aşılacağının bilgisini verdi.

Konuyla ilgili net açıklamayı ileri ki bir zamanda yapılacağının bilgisini veren Aktaş, “Bursa’da yaşanan tüm sıkıntıları çözmek, yeni dönemde şehri vizyon projelerle büyütmek, geleceğimiz için farklı alanlar açmak istiyoruz” dedi.

Bursa’da yaşanan bu krizi Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile paylaşan Başkan Aktaş, konu ile ilgili çözüm yapılacağını belirtti. Ayrıca, “Sayın bakanımızla yaklaşık 1 saat verimli bir toplantı yaptık. Buna ilave olarak, Büyükşehir Belediyesi Meclis İmar Komisyonu Başkanı Atilla Ödünç de yaklaşık 1.5 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi. Genel müdürlerle, ilgili birimlerle detaylara ilişkin bizatihi görüşmeler yaptık. İnşallah yakın zamanda kamuoyuyla bu bilgileri paylaşacağız” diyerek konu ile ilgili bilgileri açıkladı.

Başkan Aktaş son olarak, “Satın bakanımıza Bursa’ya yeni dönemde vizyon projelerle büyütmek, farklı alanlar açmak istediğimizi aktardık. Bu konuda ne gerekiyorsa destek vereceklerini ifade ettiler. Başta kentsel dönüşüm çalışmaları olmak üzere Bursa’yla ilgili birçok konuyu bir çerçevede toparlamış olduk” dedi.  

Etiketler:
Alinur Aktaş, Bursa, kentsel dönüşüm
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.