Bingöl'de Kentsel Dönüşüm Projesi

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 25.10.2017
  • 602 OKUNMA
  • 136 YORUM
Bingöl'de Kentsel Dönüşüm Projesi

   Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bilgi verdi. Projenin 2018 bahar ayında başlayacağını belirtti.

5 etap halinde tamamlanacak olan projede Barakazi şunları söyledi: “Proje ile 1971 depreminin izlerini silerek, ilimizin çehresini değiştiriyoruz. Projemizde başlıca; bin 108 konut, 120 rezidans, 18 kapalı otopark, 7 açık otopark, sosyal ve ticari alanlar, kültür merkezi, 500 kişilik cami, 800 kişilik ilkokul, meydan, sergi ve fuaye alanları, sportif alanlar ile yeşil alanlar yer alacak. Proje kapsamında tapu devri işlemleri tamamlanan hak sahiplerinin dosyaları bakanlığa gönderildi. Bakanlıktaki işlemlerin tamamlanmasıyla, Eylül ayından geçerli olmak üzere vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak. Kira yardımları, proje tamamlanıncaya kadar devam edecek.” diye söyledi.

Devri alınan askeri alana ise belediye hizmet binası ve ön kısmına da ticari alanlar oluşturulacağını söyleyen Barakazi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne giden yolu da genişleteceklerini aktardı.

Göreve geldiği günden beri yeşile de önem verildiği görülen Başkan Barakazi, 52 bin metrekarelik “kentpark” ve 92 bin metrekarelik yeşil alan yapılacağını açıkladı. 2014’den beri 7 park yapılarak vatandaşın hizmetine açılmıştır.

Son olarak da kent trafiğini rahatlatmak amacıyla katlı otopark yapılması planlanıyor. Minibüs Garajının yerine katlı otopark yapılacağını açıklayan Barakazi, ihale hazırlığının hızla devam ettiğini ve katlı otoparkın üzerine de ticari alan oluşturacaklarını söyledi. İleriye dönük projelerini de anlatan Barakazi toplantıya gelenlere teşekkür etti.

Etiketler:
Kentsel Dönüşüm Projesi, Bingöl, Yücel Barakazi,
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.