Beyoğlu'nda Bina Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 16.08.2017
  • 1042 OKUNMA
  • 136 YORUM
Beyoğlu'nda Bina Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Beyoğlu'nda toplam 3 bin konut yenilendi. Bu sayede deprem başta olmak üzere diğer afetlere karşı da dayanıklı bir hale getirilen bu evler güvenli bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Ancak hali hazırda halen yıkılma riski ile karşı karşıya olan evler bulunuyor. Bu evlerin çoğu kapısına kilit vurulmuş ve terk edilmiş evler olsa da bazılarının içerisinde midyeciler ya da karton toplayan gariban insanlar yaşamaya çalışıyorlar. Durum böyle olunca hayati riskleri de hayli yüksek.

Tarihi Yapılar

Bu yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan binalar aynı zamanda tarihi yapı olarak addedildikleri için haklarında yıkım kararı verilse dahi anıtlar kurulu tarafından yıkım izni verilmemektedir. Bu sebeple onarma çalışmaları yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan halen daha yıkılma riski ile karşı karşıya olan 350 bina olduğunu ifade etti. Bunların da onarılabilmesi için çeşitli teşviklerin verildiğini ifade eden Demircan bu sayede tüm yapıların dayanıklı bir hale getirilmesinin sağlanacağını ifade etti.

Etiketler:
Kentsel dönüşüm, Beyoğlu, deprem
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.