Başbakan Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 29.09.2017
  • 653 OKUNMA
  • 0 YORUM
Başbakan Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı

TOKİ tarafından Kocaeli Gölcük'e bağlı Denizevler Mahallesi'nde yapımına başlanan yeni konutlar için temel atma töreni düzenlendi. Törene katılan ve konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım ise önemli açıklamalarda bulundu.

Mahalle Konsepti Oluşturulacak

1999 yılında yaşanan depremi hatırlatan Binali Yıldırım bu olayda insanların depremden dolayı değil dayanıksız binalardan dolayı hayatlarını kaybettiklerini ifade etti. Bu kapsamda yeni yapılacak binalar ile en şiddetli depremlerin dahi ölüm vakası olmadan atlatılabilmesi hedefleniyor. Ayrıca bu kentsel dönüşüm projeleri kapsamında sadece konut inşa edilmediğini ifade eden Yıldırım aynı zamanda bir mahalle konseptinin oluşturulduğunu aktardı.

Yatay Yapılaşma

Yıldırım cumhurbaşkanının da dile getirdiği üzere yatay yapılaşmaya ağırlık verileceğini kaydetti. Bu kapsamda göklere bina çıkarmanın yersiz olduğunu ifade eden Yıldırım daha az katlı ancak daha fazla yeşili olan binaların inşa edileceğinin sinyalini verdi. Bu kapsamda Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde de 541 konut inşa edilecekken 14 tane de ticari birim inşa edilecek. Konutların 600 günde teslim edilmesi bekleniyor.

Etiketler:
TOKİ, yatay yapılaşma, konut
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.