Bağdat Caddesi Kentsel Dönüşümde Hız Kesmiyor

  • Yazar:
  • 09.10.2017
  • 0 YORUM
Bağdat Caddesi  Kentsel Dönüşümde Hız Kesmiyor

İstanbul’un dört bir yanını saran kentsel dönüşüm çalışmaları Bağdat Caddesi'ne de devam ediyor. Kentsel dönüşümle birlikte ünlü caddedeki müteahhit sayısı 100'den 500'e çıktı.

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu açıklamalarda bulundu. Bağdat Caddesi'nin yatırım değeri yıllar içinde ortalamanın üstünde artış gösterdiğini söyleyen Tavukçuoğlu, bölgenin kendisine yettiğini belirtti. Karmaşadan uzak olmasına rağmen eğlence ve lüksü bir arada barındıran cadde, bir sosyokültürel cazibe merkezi. Tavukçuoğlu, caddenin bugünkü konuma gelmesinde müteahhitlerin etkisine değinmeden geçemedi.

Konut Fiyatları Düşüşte

Konut sahiplerinin müteahhitlerden daha ucuz fiyata satması nedeniyle bölgedeki konut fiyatlarında düşüş yaşandığını söyleyen Tavukçuoğlu, bu düşüşün yüzde 30'lara vardığını söyledi. Bu durumun yaşanmasında ise bölgeye yeni giren firmaların buraya hakim olmaması yatıyor. Eski firmalar bu konuda deneyimli iken, yeni firmalar uyum sağlamakta zorlanıyor.

Müteahhit Sayısı 500'ü Buldu

Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm değil kentsel yenileme  yapıldığını söyleyen Tavukçuoğlu, müteahhit sayısının 100 iken artık 500' e kadar ulaştığını söyledi.

Etiketler:
kentsel dönüşüm, Bağdat Caddesi, müteahhit
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.