Ankara'da Kentsel Dönüşüm

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 26.06.2017
  • 1038 OKUNMA
  • 0 YORUM
Ankara'da Kentsel Dönüşüm

Hızla gelişen ve dönüşen şehirler arasında başı çeken başkent Ankara, kentsel dönüşüm projeleri ile de dünya genelinde adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde toplam 20 bin konutun yıkıldığını ifade eden Melih Gökçek bunların yerine daha lüks ve yaşanabilir konutların inşa edildiğini söyledi. Hali hazırda Dikmen Vadisi'nde de devam eden kentsel dönüşüm projelerinin olduğunu dile getiren Gökçek uzlaşı sağlanması haline diğer konutların da yıkılacağını belirtti.

Kuzey Ankara

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden çıkarılan özel bir yasa ile birlikte Kuzey Ankara girişinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 binin üzerinde konutun yıkıldığını aktaran Gökçek buradaki projelerin TOKİ tarafından yapılacağını aktardı.

Konut yapımının yanı sıra tarihi mekanlarda da restorasyon çalışmaları ile birlikte kapsamlı projeler yürütülmekte. Böylelikle baştan aşağı yenilenen Ankara'nın bir kentsel dönüşüm cenneti olduğunu söylememiz mümkündür. Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Melih Gökçek tarafından da ifade edildiği üzere bu projeler durmaksızın devam ettirilecek gibi gözükmektedir.

Etiketler:
Ankara, Dikmen Vadisi, kentsel dönüşüm
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.