KDV Yüzde 1’e İnerse Gayrimenkulde Nakit Sorunu Aşılır

KDV Yüzde 1’e İnerse Gayrimenkulde Nakit Sorunu Aşılır

Son dönemlerde gayrimenkulsatışlarında yaşanan azalma ve vadelerin uzaması nedeniyle nakit sorunu yaşanmaya başladı. Bu duruma aranan çözümler karşısında inşaat firmalarında gelen çözüm önerileri ile sorunun aşılacağına inanılıyor. İnşaat malzemelerinde uygulanmakta olan %18’lık oranının %1’e düşürülmesi bu durum için çözüm olabilir.

Gayrimenkul Alanında Yaşanan Nakit Sorunu!

Ekonomiknedenlerden dolayı pek çok farklı sektörde yaşanan nakit sorunu gayrimenkul sektörüne de yansıdığı için nakit sorununa çözüm aranmaya başlandı. Uygulanan eski sistemde bu sorunun ortaya çıkmamasının nedeni satışların hızlı yapılması ve firmaları finanse edecek nakit para akışının sağlanması olduğundan yaşanan değişiklikler ve vadelerin uzaması bu sorunun yaşanmasına neden oldu.

KDV Düzenlemesi İle Nakit Sorununa Çözüm Sağlanır

İnşaatmalzemelerindeki KDV oranlarının düşürülmesi ile nakit sorununa çözüm bulunacağı şeklinde yapılan açıklamalar ile yaşanan bu durumun ortadan kaldırılması için yapılması gerekenler açıklanmaktadır. %18 olan oranın %1’e düşürülmesi nakit sorununun çözülmesi için yeterli olacağını savunan inşaat firmaları bu düzenleme için bekliyor.

Benzer Haberler
Malatya Stadı Gecikmeli Olarak TOKİ'ye Devredildi

2012 yılı içerisinde yapımına başlanan ve standart süreler içerisinde bitirilmesi mümkün olsaydı 2015 yılı içerisinde tamamlanıp hizmete sunulması beklenilen Yeni Malatya stadı gecikmeli bir şekilde TOKİ'ye devredildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulun..

Restore Sırası Bayburt Kalesinde

Ülkemizde yüksekliği ve ölçüleri bakımından en büyük ölçütlere sahip üçüncü kale olarak bilinmekte olan Bayburt kalesi zaman içerisinde deforme olarak, ziyaretçilere kapalı hale gelmeye başlamıştır. Bu ned..