Kanal İstanbul’dan Çıkan Topraklar Ada Olacak

Kanal İstanbul’dan Çıkan Topraklar Ada Olacak

Kanal İstanbul’dan Çıkan Topraklar Ada Olacak

Bu yıl ihaleye çıkacak olan Kanal İstanbul projesinde çıkarılacak olan toprakla Marmara ve Karadeniz’de yapay adaların yapılacağı belirtiliyor.

2.7 milyar metreküplük bir hafriyat çıkarılacak olan yapay adalara yönelik çalışmalar başladı. Marmara ve Karadeniz çıkış noktalarında bulunacak olan adaların üzerine finanse edilecek olan ürünlerin yapılmasıyla daha fazla gelir elde edilmesini sağlayacak.

Kanal İstanbulprojesinde güzergah ve finansman çalışmaları devam ederken, ihalelerin bu yıl başlaması gerektiğini belirtti.

Adalara da Yaşam Alanları Yapılacak

Bu yapay adalarda yaşam alanları yaratılacak ve gelir elde edilecek aktivite alanları yaratılacak. Birbirinden farklı projeler düşünülen yapay adalar için, sismik hareketlerle yer tespiti yapılacak.

Her toprağın ada yapmaya uygun olmayacağını belirten uzmanlar, tüm teknik imkanların kullanılacağını ifade ediyor. Deniz trafiği ile ulaşım sağlanacak olan adalar 3 ada olarak planlanıyor.

43 km olan kanal için 15 milyar dolarlık bir yatırım sağlanması planlanıyor. Kanal üzerinde 6 ayrı köprü bulunacak ve adaların büyüklüğü fizibilite çalışması sonrası belirlenecek.

Benzer Haberler
Ekspertiz Raporu Hakkında Merak Edilenler

İlk olarak ekspertiz raporu nedir diye merak edeneler için; konut kredisi ile ev almak isteyenlerin, almayı planladıkları evin mali değerini belirleyen rapordur diyebiliriz. yalnızca ev için değil diğer taşınmaz mallar için de ekspertiz raporu alınıyor.Ekspertiz Raporu Nasıl Alı..

Eski Muğla Evleri Yenilendi

Dünya Çevre Günü kapsamında Muğla tarihi evleri de belediye tarafından verilen destek ile birlikte baştan aşağı yenilendi. Eskiye nazaran daha iyi bir görünüme kavuşması ile birlikte farklı bir tarza da sahip olması fark edilmeyecek gibi değil.Menteşe tarihi evle..