Kadıköy’de İncelenen 2300 Binadan Sadece 8’i Sağlam Çıktı

Kadıköy’de İncelenen 2300 Binadan Sadece 8’i Sağlam Çıktı

Kadıköy’de İncelenen 2300 Binadan Sadece 8’i Sağlam Çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da 7 milyon binanın yenilenmesi gerektiğini belirtti. Örnek alınan 2300 binanın binde ikisinin sağlam olduğunu eski binaların deniz kumu ve elle karılan riskli yapılar olduğu ortaya çıktı.

Yeni binalarda da yanlış kullanımdan dolayı birçok riskin söz konusu olduğu belirlenirken, aynı zamanda da yanlış beton kullanımı konusunda da risklerin olduğu ortaya çıktı. Kentsel dönüşüm konusunda yapılan çalışmaların bir sonuç vermelerinin beklendiğini belirten Kadıköy Belediyesi beton zemin laboratuvarı sorumlusu, bu binalar yıkılmazsa, en ufak bir depremde yerle bir olma riskiyle karşı karşıya olacak.

Kentsel Dönüşümde Denetimler Artacak

Kentsel dönüşümde denetimlerin artmasının beklendiğini belirten yetkililer, eski binaların ve riskli yeni binaların en kısa sürede yenilenmesi ve zeminin sağlamlaştırılması için kentsel dönüşüm gerektiğini ifade etti.

Çoğu binada ciddi çatlaklar görülürken, bu binaların onarım ya da dönüşümlerinin yapılmaması nedeniyle ciddi risklerin bilindiğini buna rağmen gerekli olan önlemlerin alınmadığı da ortaya çıkan acı bir tablo olarak belirtildi.

Benzer Haberler
Topbaş: 13 Yılda İstanbul’a Her Alanda 98 Milyarlık Yatırım Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 13 yıllık görev süresi içerisinde İstanbul'da her alanda 98 milyarlık yatırım yapıldığını ifade etti.Topbaş Önemli Açıklamalarda BulunduŞişli de konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı K..

Kerimova'nın Rusya’daki Gayrimenkullerine El Konuldu

Özbekistan’ın Devlet Başkanı İslam Kerimov’un kızı Gülnara Kerimova’nın Rusya’daki gayrimenkullerine el konuldu. Konuyla ilgili Rusya Başsavcılığı Basın Merkezi'nden gelen haberlere göre Özbekistan Başsavcılığı, Kerimova’nın Rusya’da buluna..