Japonlardan Şişme Konser Salonu

Japonlardan Şişme Konser Salonu

Teknoloji denilince akıllara ilk gelen millet olan Japonlar bu sefer de dünyanın ilk şişme konser salonu ile gündemde yer alıyorlar. İstenilen yere taşınabilen bu salon sayesinde nereye isterseniz oraya salon kurabilmeniz mümkün oluyor. 500 kişi kapasiteye sahip olan bu konser ise şimdi Tokyo’ya kuruldu. 4 ekime kadar burada kalacak olan balonun daha sonra gezintisine devam etmesi bekleniyor.

2 Saatte Şişiyor

Şişme konser salonu tam olarak şişmesi için 2 saatlik bir süreye ihtiyaç duyuluyor. 2013 yılında Japon mimar Arata Isozaki tarafından üretilen bu balon sayesinde birçok kimse bu balon içerisinde müzik dinleme ayrıcalığına kavuştu.

Dışarıdan mor bir balon gibi gözüken bu ürün görenlerin de büyük ilgisini çekiyor. Dolayısıyla seyirci kitlesi de bir hayli yüksek oluyor diyebiliriz. Bu kapsamda yer sorununa da güzel bir çözüm üretildiğini de ifade edebiliriz. Belki de bu devasa balon türünden yapılar ilerleyen yıllarda diğer ülkelerde de popüler bir hale gelebilir ve farklı bir çağa bizleri taşıyabilir.

Benzer Haberler
Ege'nin Eski Taş Evleri Altın Değerinde

Gayrimenkul ilgisinin İzmir'İn deniz kıyısı köylerine kayması bu köylerdeki kötü durumdaki evlerin bile 300 bin lira ile 750 bin lira arasında satışa sunulmasına sebep oldu.İnsanlar son zamanlarda büyük şehirlerin stresinden kaçarak emekliliklerini sakin Ege ..

Kentsel dönüşüm başlıyor

             Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüme Küçük Armutlu da başlıyor. 3 bin 948 yapının yıkılmasıyla başlanacak projede Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 140 hektarlık alan için kentsel dön&..