İzmir’de Konut Fiyatları Yüzde 45 Arttı!

İzmir’de Konut Fiyatları Yüzde 45 Arttı!

Gayrimenkul değerleme şirketleri arasında yapılan araştırma kapsamında İzmir son 5 yıl içinde konut fiyatlarıiçin % 45 oranında bir artış yaşanmış olan il olarak belirlendi. Bu durumda en büyük etkenlerden biride dönüşüm projeleri olarak gösteriliyor. Son yıllarda özellikle İzmir’deki vatandaşların % 40’nın kirada oturması üzerine harekete geçilerek bu alanda potansiyel oluşturulması sağlanmış oldu.

Bölgede Aliağa’da site tarzı konutların yükselmesi ile oluşan gelişmeler sonucunda fiyatlar % 40-45 oranında artış yaşadı. Son 5 yılda hızla oluşan gelişmeler bu durum daha da fazla konut sağlanması ile konut alacak olanların daha yüksek fiyatlar üzerinden alım yapmasına neden oldu.

İzmir Karşıyaka’da Konut Fiyatları % 50 Artış Yaşadı!

İzmir’in en kalabalık bölgelerinden olan Karşıyaka konut alanında yaşadığı % 50 artış ile yeni konut sahibi olmak isteyenlerin daha yüksek fiyatlar üzerinden alım yapmasına neden oluyor. Kentsel dönüşüm alanında özellikle yapılan değişimler ve yenilenen konutlarda fiyatlarda da yaşana artış alıcıların zorlanmasına neden oluyor.

Benzer Haberler
Yaşanacak Yer GÖKTÜRK

YAŞANACAK YER GÖKTÜRKGörüldügü üzere büyük şehirlerde çoçuklu ailelerin yaşamı günden güne zor bir hale geliyor ,işte tamda bu durumda 2006 yılından bu yana hızla büyüyen İstanbul fatih ormanları ile belgrad ormanlarının ..

Murat Boz’un Eski Evi

Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin YaşıyorMurat Boz’un eski evine yakın zamanda Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin taşındı. Her ikisi de oyuncu olan çift alınan haberlere göre hayatlarında bir değişiklik yaparak Çift Yeniköy’de yer alan 3 katlı müstakil..