İstanbul'da Kiraya Zam Gelmedi

İstanbul'da Kiraya Zam Gelmedi

İstanbul’da 2012-2015 arasında yüzde 200 artan kiralık daire fiyatlarında bu yıl zam olmayacağı açıklandı. Uzmanlara göre yeni projelerinin artması beraberinde kira zamlarını engelliyor.

Kentsel dönüşüm nedeniyle özellikle son yıllarda ciddi oranda artış gösteren İstanbul’daki kira ev bedelleri bu yıl artık durulma aşamasında. Ramazan bayramı sonrasında okul değişimi, memur tayinleri gibi nedenlerle 100 binden fazla kişinin kiralık ev arayışına girmesi bekleniyor ve 2017 kiralık ev rakamlarına bakıldığında 2016 yılı ortalamalarına göre belirgin bir artış olmadığı gözlenmekte. Artışın sadece ulaşım çalışmalarının yoğun biçimde devam ettiği ilçelerle sınırlı olduğu verilen bilgiler arasında.

Bazı Semtlerde Kira Alt Taban Fiyatları

Kadıköy’de kentsel dönüşüm çalışmaları sonrasına 2016’da 3+1 evin kirası 2 bin ₺’den başlıyordu. Bu yıl da bir değişiklik yok ve taban fiyatlar 2000₺ civarında. Üsküdar’da ise geçen yıl 1.600 TL’den başlayan 3+1 ev kiraları bu sene artış göstererek 1.850 ₺’den başlıyor. Bu artışın nedeni konut stokunun azalması olarak açıklandı. Bakırköy’deki 3+1 ev için 2.500₺ kira alt limiti varken Bağcılarda 3+1 rezidansın kirası 5.000 TL’ye kadar çıkıyor.

 

 

Benzer Haberler
Türkiye’de Gayrimenkul Sektörü Büyüyor

2002 yılından beridir sürekli olarak yapılan yatırımlar ile birlikte Türkiye’de gayrimenkul sektörü ciddi anlamda gelişti ve şuan bulunduğu konum itibari ile büyümeye hızla devam etmekte. Aylık bazda yaklaşık 100 bin konut satılıyor. Türkiye’nin bü..

216 Yapı'dan harika bir proje!

       Yaptığı projelerle dikkatleri üzerine çeken 216 Yapı, şimdi de yepyeni bir projeye imza atıyor. Çekmeköy, Taşdelen ve Sancaktepe’den sonra 216 Koru Plus’ta ön satış dönemi başladı.       Türk aile yapıs..