İstanbul’da Hangi İlçede Evler Ucuz?

 • Yazar: Hamza Gundogan
 • 10.08.2018
 • 0 YORUM

Hamza Gundogan
hamza@gayrimenkulprojeleri.net

İstanbul, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesi olmak ile birlikte gelişimini sürdürmektedir. Anadolu ve Avrupa Yakası’nda bulunan birbirinden farklı semtlerde hem kiralık hem de satılık daire seçenekleri oldukça fazladır. İstanbul’da hangi ilçede evler ucuz? Araştırması yapanlar, özellikle yeni gelişmekte olan bölgelerde bütçelerine uygun daireleri değerlendirme fırsatı bulurlar. Binaların özelliklerine ve yapılış tarihlerine göre fiyatları da farklılık gösterir.

Beylikdüzü Son Dönemde Popüler

İstanbul’da uygun fiyatlı daireler söz konusu olduğunda, en çok tercih edilen semtler arasında Beylikdüzü yer alır. Avrupa Yakası’nda Silivri’ye yakın bir noktada bulunan Beylikdüzü içerisinde aynı zamanda birbirinden farklı toplu konut projeleri yapılmaktadır.

 • Yeni, kullanışlı ve donanımlı bir daire sahibi olmak isteyenler bölgedeki siteleri değerlendirebilirler.
 • Beylikdüzü yeni kurulan bir semt olduğu için kiralık ve satılık daire fiyatları uygundur.
 • Aynı zamanda metrobüs, otobüs, taksi gibi birbirinden farklı ulaşım alternatifleri olduğu için farklı semtlere gitmek oldukça kolaydır.

Avrupa Yakası’nda yaşamak ancak yeni ve bakımlı dairelerde kalmak isteyenler açısından bölgede ilanlar her geçen gün çeşitlenir. Aynı zamanda Beylikdüzü uzun vadede değer kazanacak semtler arasındadır.

Yeni Gelişmekte Olan Silivri

Hem yazlık mekan olması hem de temiz havası nedeniyle İstanbul denilince değerlendirilebilecek semtlerden bir tanesi Silivri olarak karşımıza çıkar. Ev fiyatlarının da uygun olduğu Silivri ve çevresinde denize girme fırsatı da vardır.

 • Diğer semtlere ya da ilçelere göre Silivri, yazlık bölgeler arasında gösterilir.
 • Yeni ve yapılı dairelerin dışında, ferah konutların sayısı da oldukça fazladır.
 • Uzun vadede değer kaybetmeyecek bir ev satın almak isteyenler adına Silivri, avantajlı seçeneklerden bir tanesidir.
 • Ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşanmadığı gibi Silivri’den İstanbul’un farklı semtlerine gidebilmek son derece kolaydır.

Yukarıda belirtilenler dışında Silivri, temiz ve ferah havası ile şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler adına da doğru tercihler arasında gösterilir.

Anadolu Yakası’nın Talep Gören Semti Tuzla

Avrupa dışında Anadolu Yakası’nda talep gören semtlerden bir tanesi ise Tuzla olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar biraz şehir dışında kalsa da ev sahibi olmak isteyenler açısından avantajlıdır.

 • Satılık konut projeleri dışında bölgede birbirinden farklı kiralık daire seçenekleri de vardır.
 • Tuzla fiyatları uygun olmasının dışında yine aynı şekilde İstanbul’un sakin semtlerinden bir tanesidir.
 • Anadolu Yakası’ndaki farklı noktalara yakın olması nedeniyle belirtilen semt son dönemde talep görmeye başlamıştır.
 • Uzun vadede yerleşimin artacağı Tuzla’da genellikle toplu konut ya da site projeleri oluşturulur.

Dairelerin neredeyse çoğu yeni olmak ile birlikte donanımlı ve ferah ev bulmak son derece kolaydır.

Esenyurt’ta Yapılaşma Sayısı Oldukça Fazla 

İstanbul’da hangi ilçede evler ucuz? Konusunda fikir edinmek isteyenler adına Esenyurt bölgesi de avantajlıdır. Beylikdüzü’ne yakın olan Esenyurt, henüz yeni gelişim gösteren semtler içerisindedir. Aynı zamanda dairelerin neredeyse çoğunluğu bakımlı olduğu için daha avantajlıdır. Esenyurt dışında yine aynı şekilde Avrupa Yakası’nda Gaziosmanpaşa’da ucuz evler bulunabilecek semtler arasında gösterilir. Ancak belirtilen noktalara göre Gaziosmanpaşa’da evler daha eski ve bakımsızdır. Her geçen gün yeni bir konut projesinin yapıldığı İstanbul’da daire seçenekleri de artış gösterir.

Etiketler:
İstanbul’da Hangi İlçede Evler Ucuz?

MAKALE 728X90

Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu makale için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.