İstanbul’da En Değerli Semtler

 • Yazar: Hamza Gundogan
 • 16.08.2018
 • 0 YORUM

Hamza Gundogan
hamza@gayrimenkulprojeleri.net

Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken İstanbul, nüfusu her geçen gün biraz daha artan şehirler arasındadır. Metropol olarak da nitelendirilen şehrin Anadolu ve Avrupa Yakası’nda birbirinden farklı mutlaka görülmesi gereken ilçeleri bulunur. İstanbul’da en değerli semtler hangileri araştırmasında olanlar adına hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda alternatifler oldukça fazladır. Günümüzde eski İstanbul’un olduğu yerler değerli semtler arasında gösterilir.

Temiz Havası İle Emirgan

İstanbul’un en değerli ilçeleri söz konusu olduğunda Emirgan, en çok talep gören mekanlardan bir tanesi olarak bilinir. Avrupa Yakası’nda bulunan ilçe, yeşili ve doğası nedeniyle şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler açısından avantajlıdır.

 • Yine aynı şekilde Emirgan lale festivaline de ev sahipliği yaptığı için yıl içerisinde turistler tarafından çok fazla ilgi görür.
 • Sakin ve huzurlu bir semtte yaşamak isteyenlerin Emirgan’daki kiralık ya da satılık konut ilanlarını değerlendirmeleri faydalarına olacaktır.
 • Farklı semtlere yakın olması nedeniyle de beğenilen ilçe aynı zamanda boğazın en önemli noktalarından birindedir.

Eski ismi Feridun Bey Bahçeleri olarak bilinen Emirgan’da yeşillik alanlar oldukça fazladır. Aynı zamanda İstanbul’unda en tarihi semtleri arasında gösterilir.

Şehir Hayatından Uzak Bahçeköy

İstanbul’un trafiği ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler adına Bahçeköy, mutlaka değerlendirilmesi gereken alternatifler arasındadır. Avrupa Yakası’ndaki Sarıyer ilçesine bağlı olan Bahçeköy, henüz keşfedilmemiş yeşil alanlardan bir tanesidir.

 • Boğaza yakın olması nedeniyle konumu son derece merkezi ve avantajlıdır.
 • Son dönemde İstanbul’un en değerli ilçeleri arasında gösterilen Bahçeköy’de şehir karmaşasından ya da trafiğinden uzak bir hayat sürmek mümkündür.
 • Kilyos’a da yakın olması nedeniyle turistler tarafından ilgi gören Bahçeköy içerisinde kiralık daire seçenekleri de oldukça fazladır.

İstanbul büyük ve kalabalık bir şehir olsa da yaşam alanları oldukça fazladır. Özellikle yaz aylarında Bahçeköy farklı restoranları ile daha çok talep gören mekanlardan biri haline gelir.

Boğazın Ortasındaki Semt Bebek

En değerli semtler kategorisinde Bebek, olmazsa olmazlar arasındadır. Boğazın kenarında, merkezi bir noktada olan Bebek, yalıları ve yüksek fiyatlı daireleri ile uzun yıllardır talep görür.

 • Konumu nedeniyle şuanda İstanbul’un en pahalı semtleri arasında gösterilen Bebek’te cafe ve restoran seçenekleri de oldukça fazladır.
 • Şuan için Bebek içerisindeki dairelerin ya da konutların fiyatları son derece yüksek olmak ile birlikte yaşamda pahalıdır.
 • Evler eski olmasına rağmen, İstanbul’un zenginleri ya da varlıklı aileler tarafından çok fazla ilgi görür.

Boğaz havası almak ve İstanbul hayatının tadını çıkarmak isteyenler için Bebek değerini uzun yıllar koruyacak ilçelerden bir tanesidir.

Farklı Ve Dikkat Çekici Mekanlarıyla Tarabya

Bebek’ten sonra Tarabya, İstanbul’da en değerli semtler kategorisi içerisinde gösterilir. Birbirinden farklı meyhane, taverna ya da balık lokantalarının olduğu semt, turistler tarafından da çok fazla ilgi görür.

 • Aynı zamanda İstanbul’daki en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olması nedeniyle de Tarabya uzun yıllardır popülerliğini korumaktadır.
 • Kiralık ya da satılık daire fiyatlarının yüksek olduğu semt, farklı ilçelere de yakın bir konumdadır.
 • Lüks tekne ve yatlarında olduğu Tarabya, boğazın en güzel noktalarından birindedir.

İstanbul’da en değerli semtler arasında yukarıda belirtilenler arasında Arnavutköy’de gösterilir.

Etiketler:
İstanbul’da En Değerli Semtler

MAKALE 728X90

Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu makale için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.