İstanbul Gürültüye Dur Diyecek

İstanbul Gürültüye Dur Diyecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım güzergâhları ve kent genelinde çevresel gürültünün önlenmesi için eylem planı hazırladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İBB, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğünün, kent genelindeki gürültünün önüne geçilmesi için Gürültü Eylem Planı hazırlandığını ifade etti.

Gürültü Alanları En Yüksek Yerler Belli

Eylem planı kapsamında İstanbul kara, hava, raylı sistemlerle sanayi kuruluşlarında en çok gürültünün olduğu bölümler tespit edildi. "Stratejik Gürültü Haritaları" hazırlanmasının ardından söz konusu en yüksek gürültü olan erlere yönelik pilot çalışmalara geçildi. Uygulama ile ilgili kurumların da görüşleri alınarak sessiz asfalt, gürültü bariyeri gibi daha az ses çıkarmaya yönelik açıklamalar yapıldı.açıklamalarda herkesin ulaşabileceği internet adresinden de bahseden kurum, cevrekoruma.ibb.gov.tr adresi üzerinden daha ayrıntılı bilgi alınabileceğini belirtti.

Anket Hazırlandı

İstanbul Gürültü Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşların görüşlerini öğrenmek için sitede bir anket de yer aldı.  ibb. istanbul adresinden ulaşılabilecek ankete aynı zamanda Beyaz masa iletişim noktaları ile pilot bölge seçilen mahalle muhtarlıkları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

 

Benzer Haberler
Uluslararası Gayrimenkul Borsası’nda Her Şey Tamam

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Uluslararası gayrimenkul borsası ile ilgili tüm çalışmaların tamamlanmış olduğunu söyledi. Ayrıca Canikli, “Bankacılıkta mevduat faizlerin de yükseliş Mayıs ayında başlamıştır. Haziran ayında ise bu faizler büyük bir tırmanı..

Kentsel Dönüşüm Projelerinin Geleceği

Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan inşaat sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyümede ise kentsel dönüşüm projelerinin öneminin çok büyük olduğunu tüm uzmanlar söylemektedir. Peki b..