object(stdClass)#36 (16) { ["id"]=> string(4) "1584" ["title"]=> string(34) "İstanbul Gürültüye Dur Diyecek" ["slug"]=> string(30) "istanbul-gurultuye-dur-diyecek" ["description"]=> string(146) "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım güzergâhları ve kent genelinde çevresel gürültünün önlenmesi için eylem planı hazırladı." ["keywords"]=> string(90) "Gürültü Eylem Planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma Müdürlüğü," ["content"]=> string(1869) "

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım güzergâhları ve kent genelinde çevresel gürültünün önlenmesi için eylem planı hazırladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İBB, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğünün, kent genelindeki gürültünün önüne geçilmesi için Gürültü Eylem Planı hazırlandığını ifade etti.

Gürültü Alanları En Yüksek Yerler Belli

Eylem planı kapsamında İstanbul kara, hava, raylı sistemlerle sanayi kuruluşlarında en çok gürültünün olduğu bölümler tespit edildi. "Stratejik Gürültü Haritaları" hazırlanmasının ardından söz konusu en yüksek gürültü olan erlere yönelik pilot çalışmalara geçildi. Uygulama ile ilgili kurumların da görüşleri alınarak sessiz asfalt, gürültü bariyeri gibi daha az ses çıkarmaya yönelik açıklamalar yapıldı.açıklamalarda herkesin ulaşabileceği internet adresinden de bahseden kurum, cevrekoruma.ibb.gov.tr adresi üzerinden daha ayrıntılı bilgi alınabileceğini belirtti.

Anket Hazırlandı

İstanbul Gürültü Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşların görüşlerini öğrenmek için sitede bir anket de yer aldı.  ibb. istanbul adresinden ulaşılabilecek ankete aynı zamanda Beyaz masa iletişim noktaları ile pilot bölge seçilen mahalle muhtarlıkları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

 

" ["created_at"]=> string(19) "2017-09-13 13:09:56" ["created_by"]=> string(1) "4" ["category"]=> string(1) "7" ["image"]=> string(58) "https://gayrimenkulprojeleri.net/uploads/59b903f47a947.jpg" ["status"]=> string(1) "1" ["manset"]=> string(1) "0" ["sondakika"]=> string(1) "0" ["secili"]=> string(1) "0" ["gozat"]=> string(1) "0" ["hit"]=> string(3) "692" }