İstanbul gayrimenkul yatırımının doğru adresi

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 13.12.2017
  • 254 OKUNMA
  • 0 YORUM

Genel Koordinatör

Mücahid İnanç
mucahid.inanc@gayrimenkulprojeleri.net

İstanbul’da konut projeleri hız kesmeden devam ediyor. Her iki yakanın çeşitli bölgelerinde birçok inşaat firması inşaatlarının planlarını hazırlamış veya çalışmalarına başlamış durumda. Bir yandan konut yapımı sürerken gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler içinde fırsatlar doğuyor.

Taşı toprağı altın denilen İstanbul’da gerçekten de doğru lokasyon doğru proje seçimi ile yatırım yaparak karlı kazançlar elde ediliyor. Özellikle İstanbul’un kentsel dönüşüm ile değerlenmeye başlayan ilçelerinde yerli yatırımcı kadar yabancı yatırımcı da ilgi göstermeye başladı.

2017 yılı itibari ile topraktan ev alan yatırımcılar için iki yıl içinde yüzde yüz kırk-elli civarı bir kar sağlamaları bekleniyor. Özellikle 2019’da açılacak yeni metro hatları, metrobüs yolunun uzatılması, tramvayların genişletilmesi gibi birçok ulaşım kolaylığı sayesinde evlerin değerinin çok artması bekleniyor. Yaptığım araştırmalar sonucunda Çekmeköy, Sancaktepe, Pendik, Bahçeşehir, Bağcılar, Beylikdüzü gibi ilçelerde konut projelerinin başladığı gün alanlar bugün satmak istediklerinde ortalama yüzde yüz otuz karlılık kazanıyorlar.

İstanbul’daki  bu konut fiyatının artmasında bir diğer etken ise yabancı sermayenin Türkiye’ye yönelmeye başlaması. Amerika ve Avrupa’da yaşanan sıkıntıların ardından Arap sermayesi güvenilir bir ülke arayışına girdi. Hem dini bakımdan hem kültür bakımdan rahat edebilecekleri ülke olarak Türkiye’yi tercih ettiler.Bu sebeple Türkiye’ye yabancı müşterinin talebinin artması konut fiyatlarını da değerlendirmeye başladı. Önümüzdeki dönemlerde fiyatların daha da artacağı tahmin ediliyor.

 Ev alıp yatırım yapmak isteyen kişiler için İstanbul’un değerli ilçelerindeki projeleri inceleyip, 2019 yılı itibari ile sırasıyla açılacak 44 adet metro hattını göz önünde bulundurup ve özellikle markalı projelerin olduğu yerlerde yatırımlarını yapabilirler. İstanbul gibi Avrupa’nın başkenti olan bir şehirde yatırımların karşılığını kısa sürede alabilecekler.

Etiketler:
İstanbul, kentsel dönüşüm, metro hat, Arap sermayesi

MAKALE 728X90

Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu makale için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.