İsrail'den Batı Şeria'da 2 bin 500 Konut İnşasına Onay

İsrail'den Batı Şeria'da 2 bin 500 Konut İnşasına Onay

Dünya’nın bütün ülkelerinin ortak bildirge yayınlamış olduğu ve savaşların durmasını istediği Batı Şeria’da konut projesi ile İsrail birçok otoriteyi sarstı. Batı Şeria inşaat projesi İsrail tarafından 2011 yılından beridir düşünülüyordur. Alınan karar ile birlikte inşaat faaliyete geçecek.

Eski Amerika Birleşik Devleti Başkanı Barack Obama yapılan ve düşünülen bu projeye destek vermiyordur. İsrail hükümeti de bu nedenle projeyi askıda tutmuştur. Donald Trump’ın gelmesi ile birlikte ev ihtiyacının olduğunu söyleyerek konut inşasına başladı. İnşaat firmalarına bakıldığı zaman Amerika firmalarının önde olması da eklenebilecek detaylardan biri. İsrail konut projesi2020 yılında teslim edilecek.

FKÖ Karşı Çıkıyor

İsrail tarafından verilen kararın ardındanFilistin Kuruluş Örgütü yaptığı basın açıklamasında ‘ Batı Şeria’da yapılacak bu konut projesini hiçbir şekilde onaylamıyoruz. Topraklarımızın işgal altında olması ve hala bu şekilde devam etmesi insanlık suçu iken konut yapıyor olması bunu bize danışmaması oldukça yanlış. Ülkemizde izin vermediğimiz herhangi bir yapı olmayacak ‘ dedi.

Benzer Haberler
Gayrimenkul Sektörü Gelecek Vaat Ediyor

Gayrimenkul Sektörü Gelecek Vaat EdiyorEkonomik açıdan gayrimenkul sektörünün ciddi bir artış kaydettiği Türkiye, son yıllarda oldukça başarılı bir şekilde yükseliş gösteriyor.2016 yılında durgunluğa rağmen 1 milyonun üzerinde konut sat..

Google Yeni Teknoloji Kampüsünü Tanıttı

Yeni bir teknoloji kampüsü yapacak olan Google, BIG ve Heatherwick Stüdyosu tarafından tasarlanacak dev kampüs için hazırlıklara başladı.ABD’deki Mountain View’da yapılacak olan yeni çiçek görünümlü kampüsün tanıtımı ..