İnşaat süreçleri kolaylaştı!

İnşaat süreçleri kolaylaştı!

       Hükümet inşaat süreçleri için genelge yayınladı.

       Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın başkanlığında İçişleri Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı ile müşterek çalışmalar sonucu iki genelge yayınlandı. Bundan sonra inşaat ve yapıların faaliyete geçişlerinde bürokratik işlemlerin kolaylaştırılması için bu genelgelerin yayınladığını söyledi.

       Yayınlanan genelgelere göre inşaatlar için izin süreçlerinde belediyeler bilgi, belge ve ücret dışında ekstra bi şey talep edemeyecekler. Ayrıca gerekli olan işlemler de açıkça sitelerde yayınlanacak.

       Vatandaşların bundan sonra yapacağı başvuru ve bürokratik işlemler 12 işlemden 5 işleme düşürülecek. Böylelikle hem işlem sayısı azalacak hem de zamandan tasarruf edilmiş olacak. Örneğin mimari proje onayının alınması, su-kanal altyapı izin belgesi ve ödemeye dair makbuz alınması ile kazı hafriyat izni alınması için daha önce ayrı ayrı başvuru ile yapılabilen işlemler sadece ruhsat başvurusu şeklinde tek işlem olarak yapılacak.

Benzer Haberler
Büyük İstanbul Tüneli

İstanbul'da günde 6,5 milyon kişinin kullanması için tasarımı yapılan hem kara yolu hem de demir yolu olarak kullanılabilecek Büyük İstanbul tüneli için başlangıç startı verildi. Panama bayraklı dev araştırma gemisi ''Fugro Scout'' zemin &..

Ev Almanın 12 Kuralı

Satılık Ev Alırken Sormanız Gereken 12 SoruBilindiği üzere ev satın alırken dikkat etmeniz gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu konulara dair, mutlaka satılık ev alırken sormanız gereken sorular bulunmaktadır.Ev almak istediğiniz bölge hakkında karar vermeni..