İnşaat Mühendisleri Odasından İnşaat Meslek Listesi

İnşaat Mühendisleri Odasından İnşaat Meslek Listesi

İnşaat Mühendisleri Odasından İnşaat Meslek Listesi

AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve beraberindeki birçok kişi Gaziantep TMMOB İnşat Mühendisleri Odasını ziyaret ettiler.

Bu görüşmede sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatıran yetkililer, ayrıca TMMOB tarafından inşaat meslek lisesitalep edilmesi nedeniyle çalışma başlatacaklarını belirttiler.

İnşaat Mühendisleri odası başkanı inşaat sektöründe birçok ara elemana ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyaç doğrultusunda yeni meslek grupları listelerinin yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Eğitimli Eleman Şart

Meslek elemanlarının ilgili okullarda eğitim görmeleri için teknik meslek liselerinin açılmasını talep eden Gökhan Çeliktürk, yapılan konuşmada İnşaat meslek lisesi olarak yeni okulların açılmasını beklediklerini belirtti.

İnşaat sektöründeki iniş çıkışın bahar aylarında rahat bir seyre ulaşacağını ifade eden Gül de, Gaziantep’in sorunlarının çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Erken yaşta inşaat meslek elemanı olarak çalışmaya başlayan kişilerin daha nitelikli elemanolarak yetişmeleri gerektiği ve bu anlamda her yerde etkili bir adımın atılması arzusunun olduğunu söyledi.

Teknik destek için hazır olduğunu belirten AKP genel sekreteri de gerekenleri yapacaklarını belirtti.

Benzer Haberler
Tatlıcı Ailesinin 3 Milyar Dolarlık Miras Kavgasında Karar Verildi

Türkiye'nin olduğu gibi Dünyanın da sayılı zengin ailelerinden biri olan Salih Tatlıcı’nın ölümünün ardından büyük miras için varisler arasında kavga başladı. Büyük miras kavgasında tarafların anlaşamaması nedeniyle son söz yarg..

İstanbul Kartal’da Yükselen Değer

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında konumlanan konutların fiyatları açısından değerleri nerede ise yarışır vaziyette! İstanbulda satılık daire fiyatları bakımından Anadolu yakası alternatif imkan sunarken bazı gelişmelerin yaşanması ile Anadolu yakasında yer alan konutlarda da fiyat..