İngiltere’de Konut Fiyatları Geriledi

İngiltere’de Konut Fiyatları Geriledi

Halifax konut endeksi tarafından açıklanan verilere göre İngiltere’de son 3 ay içerisinde konut fiyatları geriledi. Mayıs, haziran ve temmuz aylarını kapsayan bu veriler düşüşün miktarını ise %0.2 olarak gösteriyor. Fiyatların kıyaslandığı tarih ise bir önceki 3 aylık periyot. Bu kapsamda şubat, mart ve nisan aylarında konut fiyatlarının daha yüksek olduğunu ifade edebiliriz.

Yıllık Bazda Artış

Her ne kadar son 3 aylık veriler konut fiyatlarının düştüğünü gösterse de yıllık olarak kıyaslama yapıldığında artış yaşandığı ve bu artışın da %2.1 olduğu gözlemlenmekte. Konut fiyatlarının gerilemesiyle ilgili olarak açıklama yapan Halifax Genel Müdürü Russell Galley çok önemli noktalara değindi.

Galley geçtiğimiz ocak ayında konut fiyatlarında yıllık bazda 5.7’lik bir artış yaşandığını ifade eden Galley bu tarihten sonra büyük bir gerilemenin meydana geldiğini ifade etti. Geldiğimiz noktada ise geçen seneye kıyasla artış miktarının %2.1 olması 2013 yılında beri en düşük oranı ifade etmektedir. Bu kapsamda İngiltere’de konut fiyatları akıbeti ne olacağı ise oldukça merak ediliyor.

Benzer Haberler
TRT’ye Ödenen Pay Ve Emlak Vergisi Kaldırılıyor

Sanayi Bakanı Özlü üretim reform paketi için yapmış olduğu açıklama ile sanayiciler tarafından TRT ye ödenmekte olan payın ve emlak vergisinin kaldırılacağını belirtti. TRT 'ye ödenmekte olan pay ve Emlak vergisinin 344.2 milyon lira olduğunu belirtere..

Gökdelende Avrupa Birincisi İstanbul

Gökdelende Avrupa Birincisi İstanbulHong Kong’un Avrupa birincisi olduğu Emporis’in listesinde, İstanbul 25. oldu. Avrupa birincisi olan İstanbul’da dikey mimari örneklerinden bazıları:Sapphire of İstanbul,Anthill Residance,Torun Tower16/9 GökdelenleriTrump TowersAst..