İnceleme Sürüyor Rantpark Büyüyor!

İnceleme Sürüyor Rantpark Büyüyor!

Adana Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı oluşan şikayetler nedeni ile CHP’li Karataş Belediyesi tarafından başlatılmış olan ve yeşil alanı imara açan projesine inceleme kararı alındı. Denizin doldurulması ile oluşturulmuş olan 80 dönümlük yeşil alan için imar izni verilmesi üzerine yaşayan ‘Atapark Projesi’ incelemeye alındı.

Vatandaşların iddiasına göre atapark projesi aslında rantpark projesi olarak hazırlanacağı için bu duruma tepkili olan vatandaşlardan gelen çok sayıda şikayet üzerinden inceleme başlatıldı. İncelemeler devam ederken bir yandan da projenin hazırlıkları her geçen gün devam ediyor. CHP’li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ın yönetmelikleri ihlal ederek bu projeyi imara açması ve suç işlemesişeklinde yapılan şikayetlere karşın başlatılan incelemenin sonucu merakla bekleniyor.

Rantpark Projesi İddiaları!

Sahilin hemen yanı başında inşa edilen büfelerin biri diğerine göre daha büyük ve burasının kafeteryaya dönüştürüleceği şeklinde düşünceler bulunuyor. Hazırlanan projenin dışında bir yapılaşma olduğu şeklindeki söylentilerde projenin incelemeye alınması için yeterli olduğundan başlatılan inceleme sonuçlarına göre duruma müdahale edilecek.

Benzer Haberler
Modern ve Lüks Pasif Ev Sistemi

Almancadan türetilen pasif evler, ilk kez 20 yıl önce Almanya’da geliştirilmesi nedeniyle bu şekilde isimlendiriliyor.Soğuk iklimli Almanya’da ısınma için harcanan enerji maliyetinin düşürülmesi için bu konseptte çalışmalara başlanmış. Daha v..

Babacan Premium Projesi

Babacan Yapı bünyesinde devam edilen Babacan Premium Projesi kapsamında 28.320 metrekarelik alanda konut ve ticari üniteler yer alacak. 1+0 dairelerin yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer alacağı bu proje içerisinde daireler düz ve loft olmak üzere ikiye ayrılmaktadır...