Üsküdar Şemsi Paşa Cami İçin Önemli Karar

  • Yazar:
  • 28.06.2017
  • 0 YORUM
Üsküdar Şemsi Paşa Cami İçin Önemli Karar

İBB, Üsküdar Şemsi Paşa Camisi önüne çakılan demir kazıkların tarihi camide yarattığı hasar sonrası harekete geçerek kararını verdi.

Üsküdar yürüyüş yolu kapsamında yapımı devam eden projede meydana gelen hasar İstanbul'un en önemli tarihi eserlerinden olan Üsküdar Şemsi Paşa Cami’de sorun yarattı. Genişletme çalışmaları kapsamındaki işlemler nedeniyle çok kritik bir karara varıldı.

Çatlaklar Oluştu Sosyal Medyadan Tepki Geldi

Önemli Mimar Sinan eserleri arasında yer alan Şemsi Paşa Cami için Kadir Topbaş'tan son dakika açıklaması geldi.  Topbaş, Şemsi Paşa Cami için bizzat kendisi proje çizdiğini ve kazık çakılmayacağını belirtti. Geçen haftalarda basında da sıkça yer alan Üsküdar’daki Şemsi Paşa Cami önüne çakılan demir kazıklar, cami önünde ve çevresinde çatlaklara neden olmuş, bu durum büyük tepki toplamıştı. Sonrasında durumun hassasiyetle ele alınacağı belirtilerek yeniden projenin değerlendirildiği belirtilmişti. İBB Başkanı Topbaş konuyla ilgili hassasiyeti olanlara teşekkür ettiğini ve çatlak olan bölüme müdahale ettiklerini, çalışmadan vazgeçildiğini ifade etti. Topbaş kazıkların çıkacağını sözlerine ekledi.

 

Etiketler:
İBB, Üsküdar Şemsi Paşa Camii, Mimar Sinan
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.