Uçkun "Fuara ilgi oldukça yüksekti"

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 20.01.2018
  • 0 YORUM
Uçkun

Expo Turkey by Qatar fuarı 17-19 Ocak tarihleri arasında Katar’ın Doha şehrinde gerçekleşti. ‘gayrimenkulprojeleri.net’ olarak yakından takip ettiğimiz, özel röportaj ve haberlerimizle orada bulunduk.

MÜSİAD’ın öncülüğünde Türk Hava Yolları, Sabah, TRT World, Wishne’nin destekleri ile gerçekleşen 2.Expo Turkey by Qatar sektöründe öncü olmuş toplamda 150 Türk firması katılım sağladı. Türkiye-Katar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde, işbirliği içinde olması açısından başarılı bir organizasyon düzenlendi.

Fuar sonrası Buruj Genel Müdürü Abdulhadi Uçkun ile fuar değerlendirilmesinde bulunduk. İlk fuara göre daha iyi bir fuar gerçekleştiğini belirten Uçkun, katılımın yüksek olduğunu belirtti. Uçkun “Katarlı yatırımcıların Türk ürünlerine ilgisi çok fazla. Diğer ülkelere göre Türkiye’yi ayırıyorlar. Bizleri burada çok iyi ağırladıkları için teşekkür ederiz” dedi. Katarlı yatırımcılarla iyi görüşmeler yaptıklarını ve özellikle Trabzon, İstanbul’da yatırım yapmak istediklerini söylediğini belirtti.

Buruj Satış Müdürü Samet Meral ise konut talepleri hakkında bilgi verdi. Meral “Katarlı yatırımcılar Türkiye’deki konutları seviyorlar. Trabzon’un yeşil ile mavinin iç içe olmasına hayran kalıyorlar. Ayrıca, Avrupa’nın başkenti olarak gösterilen İstanbul’a tarihi, yapısı ve kültürü ile hayran kalıyorlar. Buradaki talepleri Trabzon’da Buruj ilgileniyor, İstanbul’da ise ortağımız PropertyTr şirketi ilgileniyor” dedi. PropertyTr şirketi ile yaptıkları ortaklıkla beraber daha iyi talep toplayıp, Arap yatırımcıları ülkemize getirdiklerini belirtti.

2.Expo Turkey by Qatar fuarı 4 gün boyunca Doha Exhibition and Convention Center’da düzenlendi. Büyük ilginin ve yatırımların yapıldığı fuar, Türkiye-Katar ilişkilerinin tazelenerek canlı kalması sağlandı. Bürokratik bağlantılarla da ilişkiler üst düzeyde tutuldu.

Etiketler:
Expo Turkey by Qatar, Buruj, Abdulhadi Uçkun,PropertyTr
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.