Türkiye’ de Bin 213 Kilometre YHT Hattı Yapıldı

  • Yazar:
  • 03.07.2017
  • 0 YORUM
Türkiye’ de Bin 213 Kilometre YHT Hattı Yapıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklama ile Şu ana kadar Türkiye’ ye bin 213 kilometre Yüksek Hızlı Tren hattı yaptıklarını açıkladı. Ayrıca Bakan Ahmet Arslan, 3 bin kilometrelik Yüksek Hızlı Tren ve Hızlı Tren hattının da inşaatının devam etiğini; bununla birlikte de 5 bin 277 kilometrelik Yüksek Hızlı Tren hattı ve Hızlı Tren hattının proje çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Bakan Arslan, hedeflerinin Türkiye’ nin dört bir yanını Hızlı Trenlerle bağlamak olduğunu yineledi. Bunun için yapılan yatırımların karayolu için yapılan yatırımları geçtiğini belirtti. Yatırımların da özellikle Hızlı Tren alt yapısı için kullanıldığını söyledi.

Bakan Arslan konuşmasında inşaatların ne zaman biteceğini de söyledi. Buna göre; Ankara – Afyonkarahisar – Uşak – Manisa – İzmir Yüksek Hızlı Tren hattı çalışmaları 2019’ da bitecek. Ayrıca Bakan Ahmet Arslan; Kars – Tiflis – Bakü Demiryolu projesinin en önemli ayağı olan Ankara – Kırıkkale – Yozgat ve Sivas Yüksek Hızlı Tren hattındaki çalışmaların 2018 yılı sonunda biteceğini ifade etti. 

Etiketler:
Türkiye, Yüksek Hızlı Tren, yatırım
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.