Torkam 2020 Yılında Teslim

  • Yazar: Hamza Gundogan
  • 24.07.2018
  • 0 YORUM
Torkam 2020 Yılında Teslim

Torkam KİPTAŞ’ın açmış olduğu ihalesini kazanan Torkam inşaat tarafından hayat geçirilecek olan bir projedir. Aralık 2020 teslimli olarak planlanan proje dahilinde 1+1 dairelerden başlayarak 4+1 daire tipi seçeneklere kadar her talep karşılanmakta. Fikirtepe’de yükselecek olan konutlar 5 bloktan oluşacak. 1101 daireden oluşan projede farklı konut tiplerinin bulunması önemli bir detaydır.

Fikirtepe’de Yükselen Yeni Yapılanma

İstanbul yeni projelerinin sürekli olarak yükseldiği illerden biridir. istanbul'un koşturmasından ve stresinden sıkılanların kendilerine daha huzurlu ve sakin bir yaşam diledikleri bunu yaparken şehirden kopmadan yapmak istemeleri yeni projelerin oluşmasını sağlamaktadır.

Torkam da bu projelerden biri olarak 2020 yılının aralık ayında site sakinlerinin ağırlanacağı bir projedir. KİPTAŞ'ın önderliğinde hazırlanan ihaleyi kazanan isim Torkum inşaat oldu. Fikirtepe'nin değişmesi konusunda hazırlana projelerden biri olup Torkam inşaat güvencesinde İstanbul sakinlerine sunuluyor.

182 bin 198 metrekarelik bir inşaat alanına sahiptir. 1101 konut inşa edilecek. Proje dahilinde 1+1 daire tipinden başlayarak 2+1, 3+1, 4+1 konut tipleri alıcılarını bekliyor olacak. 5 bloktan oluşan projenin içinde sosyal tesisteler de önem verilmektedir.

1101 daire içinde 1+1 daire sayısı 511 adettir. 2+1 daire sayısı 438 adet olup 3+1 daire 128 adet yapılacak ve 4+1 daire için 24 adet sayı belirlenmiştir. Çalışmaların başlamasıyla birlikte tam teslim tercihi 2020 Aralık ayı belirlenmektedir.

Torkam İnşaat’ın Projesi

Torkam İnşaat KİPTAŞ’ın ihalesini alarak büyük bir başarıya daha imza atmış oldu. Fikirtepe’de yapılacak olan yeni konut projesinin imzasını taşıyacak. Büyük bir alanda farklı konut tipleri ve sosyal tesisiyle birlikte İstanbullular için rahat bir yaşam alanı sunulması planlanıyor.

Torkam inşaat yönetim kurulu başkanının proje hakkında yaptığı açıklamada bu projeye son derece önem verdiklerini, Fikirtepe’nin İstanbul’un en fazla konuşulan semtlerinden biri olmasının yanı sıra değişimi konusunda kendilerinin de bir paya sahip olacaklarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Yapılan projelerin devamının geleceğini sözlerine ilave ederek Fikirtepe için yapılacak bir çalışma içinde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. 1101 dairenin proje kapsamında inşa edileceğini vurgularken daire tipleri konusunda da 1+1’den başlayarak 4+1 dahil olmak üzere farklı seçenekleri sunacaklarını ifade etti. Proje dahilinde satışa çıkacak olan dairelerin fiyatları henüz açıklanmadı.

Torkam Firması Hakkında

Torkam Fikirtepe projesinin mimarı olan Torkam inşaat 28 yıldır sektör içinde faaliyet gösteren bir firmadır. Firma önderliğinde yapılan konutların yanı sıra lüks yaşamın işareti haline gelen residance, ticari alanlar, alışveriş merkezleri ve okullar bulunmaktadır. Yapıların içinde oteller de dikkat çekmektedir.

Şirketin büyüme hedefleri içinde orta ve büyük ölçekli marka konut projeleri, residence projeleri ve butik çarşıların geliştirilmesi de yer almaktadır. Bu alanlara yatırım yaparak her diam ileriye gitmeyi hedeflemektedir.

Türkiye dışında Bulgaristan ve Cezayir ülkelerinde de yatırım yapmaktadır. Firma hem yurt içi hem de yurt dışındaki teknolojik gelişmeleri takip ederek yoluna devam etmeyi tercih etmektedir. Projelerini hazırlarken uluslararası standartlarda hazırlamayı tercih etmekte, beklentilerin üzerinde yapılar oluşturma konusunda edindiği bilgi ve tecrübesini ortaya koymaktadır.

Ekonomik, güvenli ve bir o kadar estetik yapılar inşa etmeyi tercih etmektedir. Tüketicilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önüne alarak onların taleplerini karşılamak amacıyla yola çıkmaktadır. Her projesinin içine edindiği yeni uygulamaları uyarlamayı tercih etmekte ve kendini yenilemektedir.

İstanbul ili için hayata geçireceği son proje Torkam konutlarıdır. 1101 daireden oluşan bir projedir. 2020 Aralık ayında ateşlime dilmesi planlanan proje KİPTAŞ'ın açtığı bir ihale neticesinde kazanılmıştır.

 

Etiketler:
Torkam 2020 Yılında Teslim
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.