Şevketiye Arsa İhalesi Yapıldı

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 07.10.2017
  • 851 OKUNMA
  • 136 YORUM
Şevketiye Arsa İhalesi Yapıldı

Emlak Konut GYO’ya ait Şevketiye’deki arsa ihaleye çıkarıldı ve arsa satışı karşılığı gelir paylaşım yapılması hedefleniyor. Bu kapsamda ihalenin ilk oturumu yapılırken 7 farklı firmanın ihaleye girdiği ifade edildi. Ancak firmaların ne kadar teklif verdiği açıklanmadı. Arsanın toplam alanının ise 68 bin 36 metrekare olduğu ifade ediliyor. Ancak emsale esas olan inşaat alanının 53 bin metrekare olduğu belirtildi.

Arsanın Konumu

Satılması için ihaleye çıkılan arsanın Atatürk Havalimanının komşusu olduğu öğrenildi. Bu arsa üzerine bir kompleks yapılması planlanıyor. Bu kapsamda ticarete ayrılmış yapıların olacağı arsada aynı zamanda da konut için tahsis edilen yerler bulunuyor.

A ve B olarak iki parsel olan arazide A parselinde 46 bin B parselinde ise 7 bin metrekarelik alan üzerinde inşaat yapılacak. Park alanının ise 15 bin metre kare olduğu öğrenildi.

İhalenin ilk oturumu tamamlanırken ikinci oturumu da yakın zamanda yapılacak. Bu oturumda pazarlık ve açık artırma usulleri ile ihale sahibinin belli olması sağlanacak.  

Etiketler:
Emlak Konut GYO, Arsa, emsal
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.