Riva İhalesini Kazanan Belli Oldu

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 23.09.2017
  • 192 OKUNMA
  • 136 YORUM
Riva İhalesini Kazanan Belli Oldu

Galatasaray’a ait Riva arazisi Emlak Konut GYO ortaklığı ile anlaşılarak ihaleye çıkarılmıştı. Bu kapsamda ihale sonucu en yüksek teklifi veren şirketin gereklilikleri yerine getirmemesi nedeniyle ihale ikinci en yüksek teklifi veren firmaya kaldı. Bu ise firma ise Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. oldu.

İhalede verilen teklifler arasında satış geliri olarak 3 milyar 808 milyon lira taahhüt edildi. Bununla birlikte satış karşılığında gelir oranı da %25 olarak belirlendi. Bu kapsamda Galatasaray’ın en gözde arazilerinden birisi için inşaat çalışmaları yakın zamanda başlayacak.

Sektöre Olan Güven Yinelendi

Bu anlaşmanın imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum büyüme rakamlarına ve sektöre olan güvene değindi. Bu kapsamda büyüme verilerinin tahminlerin üzerinde çıkmasının sevindirici olduğunu vurgularken inşaat sektörü verilerinin de son derece önemli olduğunu kaydetti. Öyle ki 5.1’lik büyüme rakamlarında inşaat sektörünün 6.8 büyümüş olması aslında ekonominin lokomotifi olarak inşaat sektörünün hala önde gelen sektörler arasında yer aldığı ifade edildi.

Etiketler:
Galatasaray, Riva, Emlak Konut GYO
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.