İkinci Konutlar Edremit Körfezi'nden Alınıyor

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 08.09.2017
  • 696 OKUNMA
  • 136 YORUM
İkinci Konutlar Edremit Körfezi'nden Alınıyor

İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar ikinci konutlarını Edremit Körfezi’nden alıyor. Gayrimenkul danışmanları Ankara ve İstanbul’da yaşayanların yaz aylarını geçirmek için Edremit körfezini yoğun şekilde tercih ettiğini belirtti.

Bayramda Tam Doluluk

Kurban Bayramı tatilinde Edremit Körfezi’ndeki tesislerin tamamı doldu. Ankaralıların yaz aylarında ikinci konut olarak tercih ettiği Körfez’de hareketli dönem yaşandı. 30 bin civarında yatak kapasitesi ve 130 bin civarında yazlığı olan Körfez 117 km boyunca uzanıyor. 10 gün süren bayram tatili boyunca da bölgede tatilcilerle hareketlilik yaşandı. Özellikle Altınoluk, Güre, Akçay şeklinde sıralanan yazlıklarda tatilin önemli kısmı doldu.  Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, tüm turistik tesislerin Kurban Bayramı boyunca tamamının dolu olduğunu açıkladı.

Deniz Manzarası Sunuyor

 Bölgedeki gayrimenkul danışmanları körfez bölgesindeki makul konut fiyatlarına dikkat çekti. Buradan ikinci konut alanların sayısının oldukça fazla olduğu ve büyükşehirlerdeki yaşamdan bir süreliğine kaçmak isteyenlerin burada çok avantajlı yatırımlar yapabildiğini belirtti. İkinci gayrimenkule çok büyük yatırım yapmak istemeyenler için de ideal konutların olduğu vurgulanırken evlerin deniz manzaralı olmasının da büyük bir avantaj olduğu belirtildi.

 
 

Etiketler:
İstanbul, Ankara, Edremit Körfezi
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.