İFM Merkez Bankası İhalesi Ne Zaman?

  • Yazar:
  • 14.07.2017
  • 0 YORUM
İFM Merkez Bankası İhalesi Ne Zaman?

İFM Merkez Bankası ihalesi daha önceden yapılmıştır. Ancak teklifler yeterli bulunamadığı için İFM Merkez Bankası ihalesi iptal edilmiştir. Bu yüzden ihale TOKİ tarafından tekrardan yapılacaktır.

Gayrimenkul Sektöründe Dev İhaleler

Yaz dönemi gayrimenkul sektörü için oldukça Verimli geçiyor. Haziran ayı içerisinde Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı tarafından 5 tane dev adet ihale yapılmış idi. Temmuz ayında ise Emlak Konut GYO ve TOKİ tarafından dört adet büyük ihale yapılacak. İstanbul Şile, Kağıthane ve Antalya’daki ihaleler arasından en göze çarpanı ise İstanbul Finans Merkezi içerisinde yer alan Merkez Bankası’nın hizmet binası olacaktır.

Çalışmalar kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) binalar için temel atma işlemleri gerçekleştirilmişti. Ancak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası binası için düzenlenen ihalelerde istenilen oranda rekabetin oluşmaması ve de tekliflerin olmaması sebebi ile ihale iptal edilmişti. İhaleyi Temmuz ayında ise TOKİ tekrardan başlatacaktır. İhalenin tarihi ise 27 Temmuz 2017 olarak belirlenmiştir.

Etiketler:
İFM Merkez Bankası, TOKİ, Emlak Konut GYO
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.