Bursa'da kentsel dönüşüm hız kesmeden devam ediyor

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 20.12.2017
  • 0 YORUM
Bursa'da kentsel dönüşüm hız kesmeden devam ediyor

Kentsel dönüşümün hızla devam ettiği Bursa’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dönüşüm süreci hakkında bilgi verdi. Bursa Kent Konseyi Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısına katılan Aktaş, bazı işlerde gönüllü olmanın ve emek sarf etmenin önemli olduğunu, Kent Konseyi’nin de bu manada çalıştığını belirtti.

Aktaş, Kent Konseyi’nin farklı düşüncelerin bir araya gelebildiği, medeni şekilde tartışabildiği ortamlar olduğunu belirterek, “Hepimiz Bursa’yı yaşıyoruz. Sürekli konuşulan konular var. Trafik ve ulaşım ise en üstte yer alıyor. Kentsel dönüşüm ve aksaklıklar da konuşuluyor. Üçüncü madde ise Yeşil Bursa’nın giderek yok olması konuşuluyor. Hep 40-50 sene önceki Bursa özleniyor. Kentsel dönüşüm 2-3 aydır durdu. Farklı bir konsepte geçiliyor. Cumhurbaşkanımız görevi vermesinden sonra ilk ifadesi, ‘Ya Allah aşkına şu Bursa’daki kentsel dönüşüm rezaletine son verin’ oldu. Belki Doğanbey’in çok konuşulmasından dolayı oluşmuş kötü algı var. Elbet şehirler sabahtan akşama oluşan yerler değildir. Şehirlerin de dili ve ömrü vardır. Bu tarz toplantılara ve istişarelere ihtiyacımız var.” dedi.

 Alinur Aktaş, tek tek ilçeleri gezdiğini ve çalışmaları masaya yatırdıklarını belirterek, “Türkiye’nin dördüncü büyük şehrine yaraşır projeleri ve standartları ortaya çıkarmak gerekir. Hepimiz bir bütünün parçasıyız ve buna göre çalışmalıyız. Umarım görevimiz bittiğinde hayırla yad ediliriz. Elimden gelen tüm gayreti ortaya koyacağım. Üzerlerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.” Şeklinde konuştu.

Etiketler:
Bursa, Alinur Aktaş, Kentsel dönüşüm
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.