3.Havalimanı Ne Zaman Açılıyor?

  • Yazar:
  • 24.07.2017
  • 0 YORUM
3.Havalimanı Ne Zaman Açılıyor?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3.havalimanının açılış tarihi hakkında ipucunu verdi. Buna göre ilk uçak 2018 yılının şubat ayı içerisinde inecek. Ancak ilk etapta 90 milyon yolcu kapasitesi olan kısım devreye girecekken daha sonra tamamı kullanıma açılacak. Bu arada Atatürk Havalimanı da fuar alanı olarak kullanılacak. Bu sayede tüm uçuşlar 3.havalimanı üzerinden gerçekleşecek.

Bir Dünya Markası

THY hakkında da açıklamalarda bulunan Arslan özelleştirme yapıldığında THY’nin küçüleceği yönünde iddialar vardı ancak şimdi dünyanın en iyi markası haline geldiğini ifade etti. Bu kapsamda havaalanlarının yetmediğini ifade eden Arslan 3.havalimanı kapsamında gelen her bir yolcunun da para bırakacağını ifade etti. Böylelikle ülke ekonomisi daha da canlanacak. Ayrıca ABD’den uzak doğuya gidecek seferlerde de İstanbul’da durulacak olması ekstra gelir kaynağı olacak gibi durmaktadır.

Proje hayata geçirildikten sonra net rakamların ortaya çıkması ile birlikte bu değerlendirmeler daha da netlik kazanacaktır. Ülkemiz için en hayırlı şekilde çalışmasını da temenni ediyoruz.

Etiketler:
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , THY, ABD
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.