Gökdelende Avrupa Birincisi İstanbul

Gökdelende Avrupa Birincisi İstanbul

Gökdelende Avrupa Birincisi İstanbul

Hong Kong’un Avrupa birincisi olduğu Emporis’in listesinde, İstanbul 25. oldu. Avrupa birincisi olanİstanbul’da dikey mimari örneklerinden bazıları:

Sapphire of İstanbul,

Anthill Residance,

Torun Tower

16/9 Gökdelenleri

Trump Towers

Astoria

14 Yılda 1075 Dikey Mimari 

47 metreden daha uzun binaların 14 yılda 1075 adet olarak yapıldığı belirlendi. Bu yapıların ortalama yüksekliği ise 77 metre olarak belirlendi.

Son 14 yılda bu yapıların gittikçe artış gösterdiği görüldü ve ortalama yükseklik 61 metreden 77 metreye yükseldi.  2010 yılında tepe noktası gören bu inşaatlar, Avrupa’dan bile daha yüksek bir potansiyele ulaştı.

En Büyük Bina Sapphirre

261 metrelik anten uzunluğu ve 64 katlı yapısıyla en büyük yapı durumunda olan Sapphirre Türkiye’nin en yüksek yapısı olurken, onu Şişli’deki Anthill Residence izledi.


Benzer Haberler
Parsel Sorgulama

İmar kanunlarına göre sınırlandırılmış olan arazi parçalarına parsel adı verilmektedir. Parsel alanının bir ya da birden daha çok sahibi olabilmektedir. Parsellerin sahibi devlet, kuruluş, şahıs ve bir vakıf organı olabilmektedir.  Parsel sorgulama, emlak ve inşaat sektö..

Vergi Zamları Beyoğlu’nu Terk Etme Sürecini Hızlandırabilir

Emlak vergilerindeki % 700 oranındaki artış can çekişen Beyoğlu’nu daha da zor yaşanır hale getirdi. 4 senede bir Takdir Komisyonları’nın belirlediği emlak vergi oranları bu yıl da astronomik artışlara sahne oldu. 2018-2021 yıllarında geçerli olması beklenen vergi oranları,..