object(stdClass)#36 (16) { ["id"]=> string(4) "1882" ["title"]=> string(37) "Gayrimenkulün en iyileri belirlendi!" ["slug"]=> string(35) "gayrimenkulun-en-iyileri-belirlendi" ["description"]=> string(112) "İnşaat ve gayrimenkul projelerinin yarıştığı Sign of the City Awards'ın (SotCA) kazananları belli oldu." ["keywords"]=> string(40) "SotCA, Gayrimenkul sektörü, Hürriyet" ["content"]=> string(3950) "

İnşaat ve gayrimenkul projelerinin yarıştığı Sign of the City Awards'ın (SotCA) kazananları belli oldu.

Gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla 5 ana kategoride 24 başlıkta gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) yarışmasının kazananları belli oldu. Hürriyet’in öncülüğünde ve Lineadecor proje ortaklığında gerçekleşen yarışmada, Gayrimenkul dünyasının profesyonel ve akademik isimlerinden oluşan jüri üyeleri 2 tüm gün süren toplantılarla ön elemeyi geçen projeleri değerlendirdi ve ‘Sign of the City” olan projeleri belirledi. Ödül töreni 28 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Prof. Dr. Güzin Konuk (Yüksek Mimar ve kent tasarımcısı) ve Prof. Dr. Suha Özkan’ın (World Architecture Community Kurucu Başkanı) eş başkanlık yaptıkları jüri, final değerlendirme toplantılarında 68 kurum ve kuruluşun 155 başvurusunu tartıştı ve oylamaya sundu.

Başvuruların sona ermesinin ardından, Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada tamamlandı. Başvuruların tam ve eksiksiz olduğu, kategori kriterlerine uygunluğu Sign of the City Awards stratejik ortağı EY Türkiye tarafından değerlendirildi ve teknik eleme gerçekleştirildi. Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından 1.aşama değerlendirmesi yapıldı ve finale kalacak her kategoriden adaylar belirlendi. Finale kalan projeler, son olarak bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunuldu. Jüri üyelerinin katıldığı ve toplam 2 gün süren toplantılarda; her proje için hazırlanan sunum izlendi. Sunum sonunda proje yetkilisi 5 dakikalık bir görüşmeyle, projeyi jüriye anlattı. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje Sign of the City olmaya hak kazandı.

Güzin Konuk, değerlendirme toplantıları ve ödül almaya hak kazanan projeler hakkında verdiği bilgide, "Başarıyla geçen toplantılarımızda, başvuran çok sayıda proje olmasına karşın, jürinin ön elemesiyle gelen projeler çoğunlukla ‘premium proje’ olarak kabul edildi. Güzel bir uzlaşma ortamı yaşadık. Özellikle İstanbul dışı projelerin çekiciliği, kalitesi ve fazlalığı jüriyi heyecanlandırdı. Kentsel dönüşüm konusunda verimli tartışmalar yapıldı ve gelecek yıl için yeni görüşler ortaya çıktı. Yeni açılan kategorilerdeki projeler çok heyecan verici, güzel bulundu. Bu da jüriyi o kategorileri açmaktan dolayı mutlu etti. Yarışmanın gayrimenkul sektörünün gelişimine katkısı kadar mimari, kalite ve çevre yaşam kalitesine de yenilikçi fikirlerle katkı getireceğini hep birlikte gördük” dedi. Jüri eş başkanı Prof. Dr. Suha Özkan ise toplantıların huzur ve fikir birliği içinde geçtiğini söyleyerek, “Farklı sektörlerden gelen uzmanlar, kendi uzmanlık alanında görüşlerini iletti. Uyum içinde verilen kararlarda çekince olmadı. Kimi oy çokluğu kimi oy birliğiyle geçti. Şehirleri biçimlendiren tüm unsurlar kategorilerimizde yer alıyordu ve katılım oldukça yoğundu" diye konuştu.

Platin sponsorlar Filli Boya ve Vestel, Gold sponsorlar Hürriyet Emlak, Ytong ve RGM ve Emlak Konut’un katkılarıyla gerçekleşecek olan Sign of the City Awards ödül töreni 28 Kasım tarihinde Hilton Bomonti’de düzenlenecek

" ["created_at"]=> string(19) "2017-11-11 15:39:49" ["created_by"]=> string(2) "17" ["category"]=> string(1) "7" ["image"]=> string(58) "https://gayrimenkulprojeleri.net/uploads/5a06ef95c3e40.jpg" ["status"]=> string(1) "1" ["manset"]=> string(1) "0" ["sondakika"]=> string(1) "0" ["secili"]=> string(1) "0" ["gozat"]=> string(1) "0" ["hit"]=> string(3) "743" }