Gayrimenkul Yatırımlarına Destek Geldi

Gayrimenkul Yatırımlarına Destek Geldi

Gayrimenkul Yatırımlarına Destek Geldi

Başbakan Binali Yıldırım geçen günlerde Cazibe Merkezleri kapsamında başlatılan projenin resmen başladığını açıkladı.

Bu kapsamda 10 milyon liraya kadar olan binaların kamu tarafından karşılanacağını ve sıfır faizli parasal destek verileceğini belirten Yıldırım, 15 yıl işletme şartı sonrası devredileceğini belirtti. Yatırımcılara desteklerin verilmeye başlamasının ardından birçok açıdan sektörün hareketleneceğini belirten Binali Yıldırım, Kalkınma Bankasının projesine katılımların alınmaya başladığını ifade etti.

Sıfır Faizli Kredi Desteği

10 milyon liranın üzerindeki yatırımlar için sıfır faizli kredi desteğinin de verileceğini ifade eden başbakan, Çankaya Köşkünde gazete ve televizyonlara konuştu.

20 bin metrekarelik alanlardan daha fazla bir yerde sıfır faizli kredi, diğer yerlerde de işletme sahiplerine devredilecek olan taşınmazların arsa tahsisi ya da yap işlet devret modeliyle uygulanacağını ifade etti.

Yani iki ayrı teşvik söz konusu olacak ve bu teşvikler söz konusu olduğunda iki ayrı kategoride yatırımın miktarına göre en uygun olan teşvik verilecek. Ekonominin düzenlenmesi ile ortaya çıkacak olan teşvikler, birçok kişiye de istihdamsağlayacak.

Benzer Haberler
Eğlence Mekânı Reina Arazisi Üzerine Yeni Mekân

İstanbul Reina  16 yıldır boğazı eğlence mekânı oralar hizmet vermekteydi. Yılbaşında gecesinde terör örgütleri tarafından katledilerek onlarca kişinin öldürülmesi ile tüm dünya’yı üzüntüye boğmuştu. Saldırı sonrasında reina&rsq..

Ordu'daki Çivisiz Cami Ziyaretçilerini Bekliyor

Yaylalarıyla ünlü Karadeniz'in en güzel yerlerinden biri olan Ordu'daki Çivisiz Camii ibadete açıldı ve artık ziyaretçilerini bekliyor. Doğanın eşsiz güzelliklerini sunduğu Ordu'da bulunan ve tam 750 yıl önce hiç bir çivi bile k..