Gayrimenkul Yatırımları 50 Milyar Dolar Artacak

Gayrimenkul Yatırımları 50 Milyar Dolar Artacak

Gayrimenkul Yatırımları 50 Milyar Artacak

Geçen yıl dünya ekonomisinde belirsizlik söz konusu olduğu için, terör olayları gayrimenkul yatırımını da etkiledi.

Bu yıl ise yatırımların 700 milyar dolar olması bekleniyor. Hem Türkiye’de hem de dünyada birçok sorun olan konut sektöründe, özellikle JLL’nin yaptığı araştırma dikkat çekti. 2017 yılında 50 milyar dolarlık bir artış bekleniyor.

Çin Devreye Girecek

Küresel sermayede Çin ve Tayvan ciddi aksiyonlar yapacak olan bölgelerden olacak. Türkiye’de de çok fazla oturum imkanı bulan Çinliler, konut satın alma konusunda Araplardan sonra ikinci sırada yer alıyor.

İstanbul konut sektörünün en önde olan bölgelerinden biri ve dünyanın en pahalı konutlarının satıldığı biliniyor. Londra ve Paris gibi bölgelerde de yükselen konut fiyatları, Dublin gibi inşaat sektörünün yükseldiği bölgelerde de yeni yatırımların yapılacağı ön görülüyor.

İşlem Hacmi Yükselen Kazanıyor

Londra, New York ve Paris gibi bölgelerde işlem hacmi yüksek olan Global Gayrimenkul Endeksisıralamasında İstanbul ise 44. olarak yer alıyor. Yatırımlardan daha fazla pay almak için bu sıralamada üstlerde yer alınması gerekiyor.

Benzer Haberler
Makete Bakarak Konut Satın Alma

Eğer daha uygun fiyatlara konut satın almak istiyorsanız o halde henüz inşaatı başlamamış ancak maketi hazır hale getirilmiş projelerden faydalanarak sizler de ucuz konut satın alabilirsiniz. Makete bakarak konut alınır mı demeyin işte sizlerin haklarını yazımızda teker teker sıraladık.Maketten..

Hasankeyf'te 710 Konutun Yapım Çalışmaları Devam Ediyor!

TOKİ tarafından Hasankeyf'in yeni yerleşkesinde 710 adet konut hazırlanması planlanıyor. Hazırlıklarına başlanan konut yapımında belediye ve ilçe jandarma komutanlığının dışında kalan kurumların taşınması için yeni yerleşim yerleri hazırlanıyor. Yapılar tek katlı olarak inşa edilec..