Gayrimenkul Sektöründe Kadın Emeği

Gayrimenkul Sektöründe Kadın Emeği

Gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlara İş GYO destek veriyor. 2017 mart ve nisan aylarında Türkiye’de bir ilk olan ULI Türkiye araştırması, GYODER ve TMB işbirliği ile gayrimenkul sektöründe çalışan 400’den fazla kadın üzerinde yapıldı. Araştırma kapsamında bu sektörde çalışan kadınların sorunları ve çözümleri tespit edildi.

İş GYO’nun Kadın Emektarları

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İş GYO’nun kadın çalışanları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre şirket çalışanlarının %52’si kadın iken üst düzey yöneticilerin de %62’si kadın.  İş tecrübesine göre kadın çalışanlar analiz edildiğinde ise 20-30 yıl tecrübeli çalışanların %36’sı kadın iken, tecrübesi 5 yıla kadar olanların ise %73’ünün kadın olduğunu açıkladı.

Tanes ayrıca işbölümü yaparken cinsiyet değil verimlilik baz alınarak görevlendirmeler yapıldığını da belirtti.

Gayrimenkul Sektöründeki Kadınlar

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Danışma Kurulu Başkanı Av. Pınar Esin Kollu araştırma sonuçlarına göre bu sektördeki kadınların 36 yaşından genç profile sahip olduğunu ve yüksek eğitimli kişilerden oluştuklarını ayrıca bu sektörde kariyer yapmayı arzuladıklarını ifade etti.

Benzer Haberler
Kuleli Askeri Lisesi Ne Olacak?

Kuleli Askeri Lisesi yapılan düzenlemeler ile kapatılmıştı. Askeri lisenin binası ise herhangi bir kuruma tesis edilmedi. Bu kapsamda binaya ne olacağı merak konusu olmaya devam ederken iki bakanlık arasında bu bina için bir uyuşmazlık çıktığı da belirtildi. Bu tartışmanın konusu ..

3. Havalimanı ile konut fiyatları artıyor!

       İstanbul’un mega projelerinden biri olan 3. Havalimanı projesinin bitmesiyle binlerce kişi İstanbul’un kuzeyine taşınacak.       İlk bölümü 29 Ekim 2018’de tamamlanacak olan 3. Havalimanı için şimdiden bölged..