Gayrimenkul Sektörü Gelecek Vaat Ediyor

Gayrimenkul Sektörü Gelecek Vaat Ediyor

Gayrimenkul Sektörü Gelecek Vaat Ediyor

Ekonomik açıdan gayrimenkul sektörünün ciddi bir artış kaydettiği Türkiye, son yıllarda oldukça başarılı bir şekilde yükseliş gösteriyor.

2016 yılında durgunluğa rağmen 1 milyonun üzerinde konut satışının gerçekleştiği biliniyor. Olumsuzlukların müşterilerin konut ihtiyaçlarını engellemediğini ifade eden Reva Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Boz 2023 yılına kadar Türkiye’deki konut ihtiyacının 7,5 milyonun üzerinde olduğunu belirtti.

Bursa ilinin İstanbul’dan sonra ikinci önemli konut lideri olduğunu ifade eden Boz, Bursa ilinin de oldukça yüksek bir konutsatış uygulamasının olduğunu ifade etti.

Balıkesir de Atakta

İzmir kentinde ve Balıkesir bölgesinde de konut projelerinin atağa geçtiğini belirten Boz, özellikle yeni inşaat projelerinin çok popüler olduğunu ifade etti.

Her yıl 1 milyonun üzerinde konut yapılması gerektiğini ifade eden Boz ayrıca göç alan illerden olan bu iki kent için yeni yapılan yolların da oldukça etkili bir konut projesi arttırıcı etkenlerin olduğu belirtildi.

Sektörde özellikle toplu konutların yapıldığı ancak tatil bölgelerinde daha müstakil konutların ortaya çıktığını ifade etti.  Yeni yapılanmaların ortaya çıktığı İstanbul’da ise artık proje yapılacak alan kalmadığından kentsel dönüşüme ağırlık verildiğini belirttiler. 

Benzer Haberler
FSM’ye Serbest Geçiş Sistemi

İhlalli geçiş yapan sürücülerin sayısının bir hayli fazla olması bu konuda FSM köprüsünde serbest geçiş sistemi uygulamasının hayata geçirilmesi kararı alınmasına neden oldu. Bu kapsamda yapılan valilik açıklamasında 23 Eylül akşam saat ..

Türkiye'nin En Büyük Fuar Alanının İnşaatı Bu Ay Başlayacak!

Türkiye'nin en büyük fuar alanı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından yapılan çalışmalar ile inşa edilecek. Yapılacak çalışmaların 500 milyon dolarlık bir merkez kurulmasını etkili olacağından bu ay içerisinde inşaat çalışmaları başlatılacak. Y..