Gayrimenkul Pazarında Büyüme Beklentisi

Gayrimenkul Pazarında Büyüme Beklentisi

Gayrimenkul Pazarında Büyüme Beklentisi

Dünya ekonomisindeki kötü gidişata ve küresel ekonominin azalan bir eğride olması dünyadaki ve Türkiye’deki tüm sektörler gibi gayrimenkul sektöründe de dalgalanmalara sebep olmuş ve olumsuz etkileri görülmektedir. Türkiye ekonomisinin dünya ekonomisine oranla etkilenme durumunun azlığı daha stabil bir seyir göstermesi sakin bir liman arayan gayrimenkul sektörünün yatırımcılarını Türkiye’ye çekmektedir.

Gayrimenkul Piyasası Ülke Durumu

Türkiye’de var olan kur ve döviz dalgalanmasının ileriki süreçte hafiflemesini bekleyen sektör temsilcileri verdikleri bilgilerde bu krizi aşmak için yeni projeler üreteceklerini ve bu proje satışlarında düşük faiz ve ödeme seçenek kolaylığı sunarak sektörde hareketlilik yaratacaklarını bildirdiler. Ticari gayrimenkul yatırımında ilk sıralarda seyir eden Çin en fazla yatırımı Amerika’ya ardından Ortadoğu’nun sakin limanı olan Türkiye’ye gerçekleştirmektedir. Küresel sermayenin ticari gayrimenkule ilgi göstermesi ile ülkemizdeki gayrimenkul projeleri de etkin şekilde proje üretmekte ve büyüme göstermektedir.

Dünyanın sermayesi daha stabil bir taban ararken bu tabanı gayrimenkule olan yatırımda bulmaktadır. Ticari amaçlı alınan gayrimenkuller hem yeni ve iyi projelerin doğmasını tetiklemekte hem de ekonominin bel kemiği olan inşaat sektörünü hareketlendirmektedir.

Benzer Haberler

       Türkiye 19 milyon konut bulunuyor fakat 22 milyon araç yollarda yer alıyor.       Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu kadar aracın olduğu bir ülkede doğal olarak park problem..

Gayrimenkul Sertifika Sistemi ve Hukuki Prosedürler

İlk olarak gayrimenkul sertifika sistemi hakkında bilgilendirmede bulunmak gereklidir. bu sistem yatırımcılara konutun tamamının yanı sıra belirli paylarını da alabilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda evin tamamını almaya parası yetmeyen yatırımcılar konutun bir kısmını satın alarak yatı..