Gayrimenkul Enerjisi Raporu Yayınlandı

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Yayınlandı

2016 konut enerjisi raporuverilerine göre 2016 yılında İstanbul Avrupa Yakasında 136.588 konut kapısı açıldı. En durgun ay temmuz olurken, en hareketli ayın ise yılın son çeyreği olduğu ortaya çıktı.

11 ay içinde yıkılan konutların sayısı ise 18.585 olarak belirlendi. Yani kentsel dönüşüm için her gün 55 konutun yenilenmek için yıkıldığı ortaya çıktı. Ayrıca İstanbul’da sadece Avrupa yakasında kayıtlı olarak oturan yabancıların sayısının yüzde 82 oranında arttığı ortaya çıktı. CLK Boğaziçi Elektriğe kayıtlı olan 12.536 Suriyeli, en çok oturum sağlayan göçmenleri içerdiği ortaya çıktı.

Suriye’den sonra sırasıyla; Irak, İran, Afganistan, Azerbaycan ve Çin vatandaşlarının kayıtlı abone olarak yaşadığı ortaya çıktı.

Her Gün 374 Aile Yeni Konutuna Geçti

Yeni konuta geçişlerin arttığı dönem olarak Mayıs belirlenirken, en durgun dönem temmuz ayı oldu. 2015 yılında her gün 314 ailenin yeni evlerine geçtiği belirlenirken bu sayı  2016 yılında 374’e yükseldi.

En yoğun geçiş Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt ve Başakşehir bölgelerinde yaşanırken, elektrik abonman sayısı ise 34 bini aştı.

Benzer Haberler
İki Yerli Tünel Açma Makinesi Ergene’de

Yerli üretim olan ilk tünel açma makinesi köstebek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından çalıştırıldı. Tüneller şimdi Tekirdağ Çorlu’da yapılan Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında faaliyet gösterecek.Ergene Nehri Temizleniyor..

İstanbul Havaray Projelerinde Güzergahlar Belli Oldu!

İstanbul’da bulunan havaraylar sayısı 2019 yılı itibari ile artacak. Projelerin bulunduğu yerde ki arsaların ve emlak fiyatları ikiye katlanacak.Havaray projesi için işlemler giderek hızlanıyor. Metro uzunluğunun 1.015 kilometre olmasını hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediye..