Facebook emlak sektörüne adım attı!

Facebook emlak sektörüne adım attı!

      Facebook yenilik yapmaya devam ediyor. Marketplace bölümünde emlak kısmını geliştirdi. Facebook şimdide emlak sektörüne girmiş oldu.

       Aparment List ve Zumper ile işbirliği yapan Facebook, alım satım bölümüne 1 yılda 450 milyon kişinin girmesiyle beraber yeni bir bölüm kurdu. Marketplace kısmını açtıktan sonra şimdide emlak sektörüne adım attı. Artık emlak kısmnı geliştirip, acenta ve gayrimenkul yöneticileri ile işbirliği yapacak.

       Kullanıcılar istedikleri özellikte evi aratabilecekler. Bu özellikler arasında konum, fiyat, metrekare, kiralama tipi, oda sayısına kadar her şey bulunuyor. Kullanıcılar evlerin 360 derece resmini de burada paylaşabilecekler.

       Facebook kendini geliştirmeye devam ederken şimdiye kadar Türkiye’de keşfet akışı, mağazalar, bağış kampanyaları, güvenlik durumu kontrolü, spor, qr kodu, şehirler vb. uygulamalardan sonra marketplace bölümünde de emlak uygulamasını geliştirdi.

      

       Son zamanlarda reklam almaya ve kendini bir portal sayfasına çevirmeye çalışan Facebook, birçok alanda birçok kişiye hitap etmeye devam ediyor.

       Marketplace 2017’nin başından bu yana kadar 3 kat hacmi artarken, kiralık evlerin uygulamaya dahil olması daha çok kullanıcıya ulaşılabileceğini düşünüyorlar.

Benzer Haberler
Emlak Konut Satış Verilerini Açıkladı

Ülkemizin dev emlak şirketlerinden birisi olan Emlak Konut GYO 2016 yılı ocak ve şubat aylarına ait verilerini açıkladı. 2 aylık dönem içerisinde toplam 734 adet birbirinden bağımsız yer satışı yaptığını gösteren bu verilerde toplam gelirin de KDV hariç olarak 398..

Torba Kanun Arsa Değerlerine Karşı Açılan Davaları Etkiler mi?

Arsa değerleri hakkında biri bitip öbürü başlayan birçok davanın varlığı söz konusu. Şu sıralar sıkça gündeme gelen bir konuda torba kanun içerisinde yer alan emlak dergisi ve değer artış davalarıdır. Bu konuda merak edilen ise torba kanunun arsa değerle..