EV ALIRKEN!.. -2

EV ALIRKEN!.. -2

    

EV ALIRKEN!.. -2


Önceki yazımızda, daire almaya karar vermiş ve bu çerçevede daire ile ilgili oda sayısı, metrekaresi gibi olmazsa olmazlarımızı belirlemiştik. Artık ailemiz için uygun olan dairenin özelliklerini biliyoruz. Hangi proje ve lokasyon olursa olsun ne alacağımız artık belli.

Şimdi de diğer kriterlerden bir kısmını bu yazımızda değerlendirelim. Alacağımız daire şehrin merkezinde mi olmalı?

Toplu taşıma araçlarına yakın mı olmalı?

Evimize yakın hastane olmalı mı?

Yine okul da evimize yakın mı olmalı?

Ve alışveriş merkezleri ile sosyal tesislerin bulunduğu yerlere yakın mı olmalı?

İşimize toplu taşımaile gidip geliyorsak o zaman mutlaka topluma taşıma araçlarına en yakın noktayı seçmeliyiz. İşe gidiş ve geliş süremiz ne kadar kısalırsa ailemiz ile geçireceğimiz süre o kadar uzayacaktır. Dinlenmek için de daha çok zamanımız olacaktır. İnsan kısa bir süre idare edebilir ama işe gidip gelmek için yıllarca o uzun yolculuklara katlanamaz. Ömrünü yollarda geçirmeyi kimse istemez.

Yine çocuklarımızın okulu ne kadar yakın olursa o kadar güzel olur. Servis kullanmaya gerek kalmaz. Gidiş geliş süreleri kısalarak yollarda uzun zaman harcanmamış olur. Çocuklar, evde ve aile ile daha çok zaman geçirecek, hatta ders çalışmak için daha çok zamanları olacaktır. Bu bizim işe gidip gelme süremizden daha önemlidir.

Ebeveyn olarak hem kendimizin hem de çocuklarımızın yollarda geçireceğimiz zamanı kısalttıktan sonra hep beraber zaman geçireceğimiz alış veriş merkezi ve sosyal tesislerin yakınlığı ile hastaneye olan yakınlık ise hayat kalitemiz ve konforumuz üzerinde son derece olumlu etkiler oluşturacaktır.

Seçeceğimiz ev için yukarıdaki kriterlerin tamamı yada hangileri bizim için önemliyse, olmazsa olmazsa onları da belirleyelim ve kayıt altına alalım.

Bir sonraki yazımızda kaldığımız yerden devam edelim.

Benzer Makaleler
Gayrimenkul Sektöründe Teknoloji

İş hayatının bütün dallarında ve üretimin her alanında katalizör vazifesi gören teknoloji, sanayi 4.0 ile hepimize yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Bununla beraber hem kendi iç dinamikleri hem de devasa yapısından dolayı gayrimenkul sektörü henü..

Kentsel Dönüşümle Ortaya Çıkan Risk: Asbest

17 Ağustos 1999 tarihinde hafızalarımıza kazınmış olan o acı depremle birlikte, her birine paha biçemeyeceğimiz 17.480 canımızın yanı sıra ülke ekonomisi de yaklaşık olarak 16 milyar dolar gibi büyük bir yükle karşı karşıya gelmiştir. Toplumsal psikolojimizi derinden etkil..